ŚLEDZTWO W SPRAWIE NARAŻENIA 17-MIESIĘCZNEJ DZIEWCZYNKI NA BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ŻYCIA LUB ZDROWIA

Dodano: 2018-05-02

Wschowa. Prokuratura Rejonowa we Wschowie prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia, do którego doszło  29.04.2018 r. w Osowej Sieni  -  narażenia 17 miesięcznej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wskutek braku należytej opieki nad dzieckiem i doprowadzenia w ten sposób do jej pogryzienia przez dwa psy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  w dniu 29 kwietnia 2018 roku w godz. popołudniowych małoletnia wraz  z  rodzicami przebywała w miejscowości Osowa Sień w odwiedzinach u rodziny. Osoby dorosłe przebywały na dworze, ojciec dziecka i gospodarz domu spożywali alkohol, natomiast dziecko bawiło się w obrębie zabudowań.  Na podwórku w miejscu niewidocznym dla dorosłych znajdował się zamknięty kojec, w którym umieszczone zostały dwa duże psy. Około godz. 19.00 rodzice stracili dziecko z pola widzenia. Dziewczynka podeszła do kojca trzymając w ręku batonik. W tym właśnie momencie oba psy przez otwory w siatce zabezpieczającej kojec pogryzły dziecko m.in. spowodowały rany szarpane twarzy, policzka  i odgryzienia części nosa. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Zielonej Górze, gdzie przebywała w śpiączce farmakologicznej. Psy znajdują się pod obserwacją Powiatowego Lekarza Weterynarii.
 
W sprawie przeprowadzono  oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków, zabezpieczono psy, powołano biegłego celem określenia rodzaju obrażeń ciała dziewczynki.
 
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawę będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz