ARESZT DLA 60-LATKA ZNĘCAJĄCEGO SIĘ NAD RODZINĄ,W TYM NIEPEŁNOSPRAWNYM SYNEM

Dodano: 2018-05-10

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  60- letniego mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2017r. do 29 kwietnia 2018r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że wielokrotnie wywoływał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, powszechnie uznawanymi za obelżywe, naruszającymi jej godność osobistą, naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonej, bijąc ją po głowie i twarzy, wyganiał  z domu, groził pozbawieniem życia, które to groźby wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione Podejrzany nadto niejednokrotnie ukrywał przed żoną środki spożywcze zmuszając  ją tym samym do przymusowych głodówek.
 
Ustalono również, że podejrzany znęcał się psychicznie nad swoim nieporadnym ze względu na stan psychiczny synem - będącym osobą niepełnosprawną intelektualnie, w ten sposób, że zabierał mu laptopa, odłączał go od sieci internet, zabierał, a następnie ukrywał przed nim napoje. 
 
 
W dniu 29.04.2018r. mężczyzna  został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Komisariatu Policji w Kożuchowie, a  2 maja 2018r. Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował na wniosek Prokuratora Rejonowego w Nowej Soli wobec podejrzanego o popełnienie przestępstwa z art. 207 § 1 i 1a k.k. - środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy .
 
O ewentualnych kolejnych ustaleniach  w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz