TRAGICZNY WYPADEK KARETKI I ŚMIERĆ RATOWNIKA MEDYCZNEGO

Dodano: 2018-05-11

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował  o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło   09.05.2018 r. na drodze  wojewódzkiej W 279 pomiędzy Kijami a Sulechowem.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pojazd karetki pogotowia   jadąc  drogą wojewódzką nr 277 od strony m. Kije w kierunku Sulechowa, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i następnie uderzył w przydrożne drzewo, wskutek czego pasażer siedzący po prawej stronie kierowcy-38 letni ratownik medyczny doznał obrażeń głowy i zmarł na  miejscu wypadku. Do szpitala odwieziono lekarza, który wchodził w skład zespołu ratowniczego, a śmigłowcem pogotowia lotniczego do szpitala w Zielonej Górze przetransportowano kierującego karetką pogotowia. Karetka pogotowia wracała ze szpitala w Ciborzu gdzie odwiozła pacjenta.

Na miejscu wypadku prokurator wspólnie z ekipą dochodzeniowo-śledczą z KP Sulechów wykonał oględziny miejsca wypadku, zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji zwłok a pojazd do dalszych oględzin. Policja ustaliła naocznych świadków z innych pojazdów  i będą oni sukcesywnie przesłuchiwani.
 
O ewentualnych  kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz