TRAGICZNY WYPADEK NA S3. 69-LATEK WJECHAŁ NA DROGĘ EKSPRESOWĄ POD PRĄD..

Dodano: 2018-06-25

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 23.06.2018 r.  na drodze droga S 3 na wysokości miejscowości Osogóra gm.Świebodzin.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym doszło na jezdni, po której poruszały się pojazdy od strony Świebodzina w stronę Sulechowa. Kierujący samochodem osobowym m-ki Mercedes, 69 letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, jadąc pod prąd doprowadził do  czołowego zderzenia z jadącym  prawidłowo samochodem osobowym m-ki Lexus.

Na miejscu wypadku śmieć poniósł kierujący samochodem m-ki Mercedes. Kierujący pojazdem m-ki Lexus z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna ten, 52 letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego zmarł w nocy z23/24 czerwca w szpitalu.

Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca wypadku. Pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin, a zwłoki osób uczestniczących w wypadku zabezpieczono do sekcji zwłok. Przesłuchano także naocznych świadków zdarzenia.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie  będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz