ARESZT DLA 33-LATKI ZA UGODZENIE NOŻEM 32-LETNIEGO KONKUBENTA ZA NADUŻYWANIE ALKOHOLU NAD JEZIOREM

Dodano: 2018-06-26

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 33-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w dniu 17.06.2018 w Nowogrodzie  Bobrzańskim, ugodziła nożem w klatkę piersiową 32-letniego konkubenta, czym spowodowała ciężki uszczerbek na zdrowiu i usiłowała pozbawić życia pokrzywdzonego.

Z okoliczności zdarzenia wynika, że między pokrzywdzonym a podejrzaną (konkubinat) istniał konflikt związany z nadużywaniem przez niego alkoholu podczas spotkania rekreacyjnego nad jeziorem.

Dotychczas przesłuchano świadków, przeprowadzono oględziny, uzyskano dokumentację medyczną i opinię biegłego z dziedziny medycyny, przeprowadzono eksperyment procesowy z udziałem podejrzanej. Prokurator wydał wobec podejrzanej postanowienie o przedstawieniu zarzutu o czyn z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 148 par. 1 kk i z art. 156 par. 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i na posiedzeniu w ostatnich dniach  zastosował tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanej na okres 3 miesięcy. /jcz