72-LATEK OSKARŻONY O ZADANIE CIOSÓW NOŻEM SYNOWI

Dodano: 2018-07-10

Zielona Góra. Przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze odbędzie się sprawa przeciwko 72-letniemu mężczyźnie.
W skierowanym do sądu akcie oskarżenia  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zarzucił mężczyźnie, że  7 listopada 2017 r. w Zielonej Górze, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia usiłował dokonać zabójstwa swojego syna.

Jak ustalono, oskarżony podczas awantury domowej , znajdując się w stanie po użyciu alkoholu ugodził go nożem w lewą stronę klatki piersiowej  oraz prawe ramię, powodując ranę kłutą lewej połowy klatki piersiowej  z penetracją do jamy opłucnowej, które to obrażenia stanowiły chorobę realnie zagrażającą  życiu pokrzywdzonego.
W trakcie śledztwa ustalono, że w mieszkaniu zajmowanym przez oskarżonego, synów i konkubinę często dochodziło do awantur , prowokowanych przez różne strony  i były podejmowane  interwencje policji.
Tamtego dnia w mieszkaniu doszło do kłótni pomiędzy pokrzywdzonym i oskarżonym połączonej z wzajemnym obrzucaniem się wyzwiskami. W pewnym momencie ojciec chwycił nóż leżący na ławie , podszedł do syna i zadał  mu uderzenie nożem  na wysokości serca, chwilę później zadał drugie uderzenie w ramię. Pokrzywdzony wybiegł z domu prosząc sąsiadkę o wezwanie pogotowia.W wydanej opinii biegli orzekli, że oskarżony działał  mając zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu , natomiast miał w stopniu znacznym  ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara  pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat albo dożywocie./jcz