UDERZYŁ, POPCHNĄŁ A NASTĘPNIE UKRADŁ KASETKĘ WRAZ Z PIENIĘDZMI W KWOCIE 20.000 ZŁOTYCH

Dodano: 2018-08-01

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w grudniu 2017 r. używając przemocy wobec pokrzywdzonej, bijąc ją rękoma po całym ciele i popychając, doprowadził do upadku kobiety, a następnie ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi w kwocie 20.000 zł działając na jej szkodę.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w grudniu 2017 r. oskarżony wrócił po kilku dniach nieobecności do mieszkania i wówczas pomiędzy nim, a mieszkająca wspólnie pokrzywdzoną doszło do kłótni, po której pokrzywdzona oświadczyła, że zrywa z nim i ... odchodzi.

Oskarżony opuścił mieszkanie, natomiast kobieta spakowała swoje rzeczy i razem z córką pojechała do swojego mieszkania położonego w innej miejscowości. Zabrała między innymi metalową kasetkę, w której znajdowały się należące do niej pieniądze w kwocie 20.000 zł. Pieniądze te stanowiły część zapłaty jaką otrzymała za sprzedaż nieruchomości, którą odziedziczyła po zmarłym ojcu.

Tego samego dnia wieczorem oskarżony przyszedł do mieszkania kobiety i zaczął uderzać w drzwi wejściowe, domagając się wpuszczenia go do środka. Uderzając w drzwi spowodował ich uszkodzenie i w konsekwencji ich otwarcie. Mężczyzna zachowywał się agresywnie. Uderzył pokrzywdzoną w bark i popchnął, po czym kobieta upadła na podłogę. Wtedy oskarżony zabrał metalową kasetkę z pieniędzmi i wyszedł z mieszkania.

Kobieta zawiadomiła policję. W trakcie przeszukania mieszkania oskarżonego ujawniono metalową kasetkę z pieniędzmi.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat./AP