45-LETNI MĘŻCZYZNA ŚMIERTELNIE POTRĄCONY W NOCY PRZEZ NIEUSTALONY SAMOCHÓD OSOBOWY

Dodano: 2018-08-13

Żary. Prokurator Rejonowy w  Żarach poinformował o potrąceniu pieszego, do którego doszło  11.08.2018 r. na drodze  powiatowej nr 287 relacji Budziechów - Jasień.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia , 45-letni mężczyzna  około godziny 4.00   nad ranem   w towarzystwie innego mężczyzny  wracał pieszo z miejscowości Lubsko do miejscowości Jasień.  W trakcie przechodzenia na drugą stronę drogi 45-latek został potrącony przez nadjeżdżający samochód osobowy, którego kierujący po potrąceniu pokrzywdzonego, nie zatrzymał się i odjechał w kierunku miejscowości Lubsko. W związku z zaistniałym zdarzeniem wezwano  pogotowie ratunkowe, które po przybyciu na miejsce udzieliło pokrzywdzonemu pomocy medycznej, a następnie został on przewieziony do SOR 105 Szpitala w Żarach, gdzie wykonywane czynności reanimacyjne okazały się nieskuteczne. 45-latek zmarł na skutek doznanych w wyniku zdarzenia obrażeń ciała.


Dotychczas przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczono ujawnione na miejscu ślady i przesłuchano ustalonych w sprawie świadków. Ponadto podjęto czynności zmierzające do ustalenia pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu oraz kierującego tym pojazdem. Podjęte dotychczas czynności w tym zakresie okazały się nieskuteczne.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz