KRÓTKO PO WYJŚCIU Z ZAKŁADU KARNEGO ZATRZYMAŁ AUTO NA TZW. STOPA, UDERZYŁ STARSZEGO KIEROWCĘ I SIŁĄ ZABRAŁ MU POJAZD

Dodano: 2018-10-29

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 25-letniego mieszkańca Zgorzelca.
Jak ustalono  25.10.2018 roku starszy mężczyzna kierujący samochodem w miejscowości Żagań zatrzymał się przy drodze  i zabrał do samochodu 25-letniego autostopowicza.

W chwili kiedy samochód przejeżdżał przez m. Marszów autostopowicz uderzył kierowcę. Pojazd zatrzymał się i wówczas napastnik używając siły wyrzucił z pojazdu jego właściciela, sam usiadł za kierownicą i odjechał.
Powiadomieni funkcjonariusze Policji podjęli natychmiastowy pościg za uciekającym używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Sprawca zignorował wezwania policji. Po dłuższym pościgu policjanci zastosowali blokadę. Napastnik porzucił wówczas pojazd i podjął próbę ucieczki pieszo ....po krótkim pościgu zastał zatrzymany.
Ustalono, że 25 - latek,  4 dni przez zdarzeniem opuścił Zakład Karny.

Sprawcy przedstawiono zarzuty i przesłuchano w charakterze podejrzanego. Prokurator wniósł o tymczasowy areszt, a sąd w dniu 26.10.2018r r. zastosował wobec ww. areszt na 3 miesiące.

O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz