12-LATKA TARGNĘŁA SIĘ NA WŁASNE ŻYCIE

Dodano: 2019-04-12

Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w jednej z miejscowości powiatu żarskiego.
6 kwietnia 2019 r. Policja została powiadomiona o targnięciu się na własne życie przez 12 letnią dziewczynkę. Na podstawie podjętych czynności ustalono, że pokrzywdzona przebywając w mieszkaniu swojej koleżanki, w pewnym momencie wykorzystała jej nieuwagę i targnęła się na własne życie.
Kiedy po chwili koleżanka zauważyła zdarzenie, podjęła próbę udzielenia pomocy, a także wezwała służby ratownicze.

Przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia podjął czynności reanimacyjne, a następnie została ona przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła w dniu 08.04.2019 r.

Obecnie prokuratura prowadzi czynności mające na celu  wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. /jcz

zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:

 - Samobójstwo - Ostatnia aktualizacja tekstu :2015.01.07Jest uważane za symptom społecznego nieprzystosowania. Powszechnie uważa się, że samobójca z przyczyn środowiskowych [zewnętrznych] lub tkwiących w jego psychice [endogennych, wewnętrznych] nie potrafi prawidłowo ukształtować sobie relacji ze środowiskiem społecznym, w którym przyszło mu egzystować. Samobójstwo jest działaniem godzącym w jedną z najważniejszych wartości - ludzkie życie. Unicestwienie własnego życia wymaga przezwyciężenia jednego z najsilniejszych popędów, jakim jest instynkt życia. Jego następstwa dotykają nie tylko osobę samobójcy.więcej..