NAPADŁ NA BANK Z ATRAPĄ BRONI PALNEJ
Dodano: 2006-12-11. Zielona Góra.
W toku śledztwa ustalono, że oskarżony nabył w jednym z hipermarketów na terenie Zielonej Góry nabył plastikową atrapę broni palnej z zamiarem wykorzystania jej w napadzie na bank. Tego dnia udał się on w pobliże Oddziału PKO BP gdzie spędził kilka godzin na obserwacji tej placówki.
Feralnego dnia oskarżony spakował swój garnitur, książki, komputer przenośny oraz należące do jego konkubiny pieniądze w kwocie 300zł. z zamiarem przeznaczenia ich na zakup benzyny. Pojazdem udał się na stację paliw, a następnie w pobliże siedziby banku. Po wejściu do sali operacyjnej banku oskarżony ustawił się w kolejce do kas trzymając pod kurtką atrapę pistoletu.
Wykorzystując okazję, iż przy kasie nr 2 nie było żadnego klienta oskarżony wyciągnął pistolet spod kurtki i wymierzył atrapę broni w kasjerkę, która myśląc, ze jest to prawdziwa broń wybiegła z pomieszczenia kasy i pobiegła zawiadomić dyrektora oddziału banku. Wówczas oskarżony wyjął pieniądze z fachownicy w kwocie 8.400 zł. Po czym ponownie przeskoczył nad przegrodą kasy i skierował się w stronę drzwi.
Wybiegając z banku został uderzony laską przez klienta banku, który połamał trzymaną przez oskarżonego atrapę broni palnej. Biegnąc w stronę swojego samochodu oskarżony został zatrzymany przez jednego z klientów banku i dyrektora oddziału. Ten przekazał zatrzymanego w ręce przybyłych pracowników ochrony, a następnie funkcjonariuszy Policji.
Oskarżonemu, który odpowiada będąc tymczasowo aresztowany, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
/AP
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 165379593