III OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE ZIELONA GÓRA - DRZONKÓW 2007

Dodano: 2007-05-16. Zielona Góra - Drzonków.

W dniach 16-18 maja 2007r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędzie się trzecie już seminarium kryminalistyczne. Temat wiodący tegorocznego seminarium to "Komputer jako narzędzie poprawy efektywności śledztwa". Jest to narzędzie czasem demonizowane, czasem niedoceniane. Uczestnicy seminarium będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie: jak dalece to narzędzie może być użyteczne, czy i na ile może człowieka zastąpić, jak skutecznie nim operować, a zwłaszcza jak nie dać się przechytrzyć przestępcy, który - co wiadomo już od dawna - z komputera potrafi czynić wieloraki użytek.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, w zajęciach będą uczestniczyć prokuratorzy z wydziałów i działów śledczych prokuratur okręgu zielonogórskiego oraz przedstawiciele prokuratur z obszaru Polski zachodniej i północnej. Do udziału zaproszono także funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej i innych służb zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, a także przedstawicieli innych urzędów prowadzących dochodzenia, postępowania wyjaśniające i kontrole w ramach własnej działalności ustawowej lub zlecane przez prokuratorów.

Wykłady i prezentacje przeprowadzą najwyższej klasy naukowcy i eksperci z zakresu informatyki z Poznania, Krakowa, i Warszawy. Nie zabraknie specjalistów z Centralnego Biura Śledczego oraz Instytutu Ekspertyz Sądowych. Ideą przewodnią seminariów w Drzonkowie jest przybliżanie praktykom ścigania i wymiaru sprawiedliwości najnowszych osiągnięć informatyki kryminalistycznej i pokrewnych dyscyplin naukowych w celu podniesienia poziomu ich pracy.

Organizowane przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze seminarium ma charakter otwarty dla osób, które z tytułu obowiązków zawodowych lub profilu wykształcenia zajmują się szeroko rozumianą problematyką zwalczania przestępczości. Każdy ze słuchaczy otrzyma na zakończenie spotkania stosowny certyfikat. Planuje się także książkowe i elektroniczne wydanie wygłoszonych referatów.

Dziennikarze zainteresowani kontaktem z poszczególnymi wykładowcami, prokuratorami czy innymi uczestnikami seminarium proszeni są o zwracanie się w tej sprawie do rzecznika prasowego prok. Kazimierza Rubaszewskiego.

Poniżej prezentujemy program tegorocznego seminarium.
Format PDF
Format MS WORD
/jr/