Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZASKAKUJĄCY ŁUP - DREWNIANE KARNISZE

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm bezrobotnym :19 letniemu Krzysztofowi D. i 18 letniemu Jarosławowi Z. Oskarżeni w dniu 3 sierpnia 2004 r. dokonali kradzieży z włamaniem poprzez wywarzenie drzwi wejściowych do jednego z mieszkań w Nowej Soli skąd zabrali w celu przywłaszczenia telewizor marki "Goldstar", drewniane karnisze w ilości 8 sztuk oraz pilota od magnetowidu na szkodę Bożeny M.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 260]

  » Czytaj dalej

 • OŚWIADCZENIE PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM MODERNIZACJI PROKURATURY

  "Wyposażenie w pracy nadal przypomina w niektórych jednostkach czasy PRL-u. Rzadkością są komputery czy drukarki, brakuje materiałów biurowych, środków komunikacji, niewystarczający jest dostęp do publikacji prawniczych"
  K. Gorazdowski, Prokurator nr 3-4/2003

  Piątek, 5 listopada 2004r. to ważna data w historii prokuratur okręgu zielonogórskiego. W tym dniu oficjalnie zakończony został kolejny etap modernizacji obiektów Prokuratur Okręgowej i Rejonowej w Zielonej Górze. Modernizacja ta poprzedzona została prawnym uregulowaniem spraw własnościowych. Przejęty od Policji i ABW obiekt pozostaje wprawdzie własnością Skarbu Państwa, ale jego administratorem na zasadzie trwałego zarządu decyzją Prezydenta m. Zielonej Góry została prokuratura. Decyzja ta umożliwiła wykonanie prac remontowych w takim zakresie, w jakim ma prawo czynić to właściciel nieruchomości.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 259]

  » Czytaj dalej

 • WYŁUDZILI KREDYT

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 33 do 58 lat. Oskarżeni w grudniu 1999 r. w Zielonej Górze i Poznaniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, działając wspólnie i w porozumieniu wprowadzili w błąd pracowników Polskiego Towarzystwa Finansowego "Pro Domus" sp. z o.o. w Zielonej Górze i pracowników PKO BP S.A. co do możliwości wywiązania się z umowy kredytowej oraz złożenia nieprawdziwego oświadczenia o zamówieniu u sprzedawcy urządzeń wodnych doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 11 746 zł na szkodę PTF "Pro Domus".

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 258]

  » Czytaj dalej

 • PRÓBOWAŁ UCIEC PODCZAS KONWOJU

  Żary

  Sąd Rejonowy w Żarach na wniosek Prokuratora Rejonowego w Żarach postanowieniem z dnia 4 listopada 2004 r. zastosował tymczasowe aresztowanie w stosunku do 19 letniego obywatela Ukrainy zatrzymanego w dniu 30 października 2004 r. Podejrzany w nieustalonym miejscu i nieustalonym czasie wspólnie z innymi osobami dokonał bezprawnego przekroczenia granicy państwowej do Polski.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 257]

  » Czytaj dalej

 • WIZYTA ZASTĘPCY PROKURATORA GENERALNEGO

  Zielona Góra

  W dniu dzisiejszym, z krótką roboczą wizytą w prokuraturach okręgu zielonogórskiego przebywa Zastępca Prokuratora Generalnego prokurator Kazimierz Olejnik. Prokurator Generalny zapoznaje się z warunkami pracy w prokuraturach Okręgowej i Rejonowej w Zielonej Górze, stanem aktualnie prowadzonych spraw i stopniem przygotowania jednostek organizacyjnych prokuratury do wdrożenia nowoczesnych systemów informatycznych oraz jakością obsługi interesantów.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 256]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMYCALI PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom :34 letniemu Andrzejowi W. i 29 letniemu Tomaszowi W. Oskarżeni w dniu 21 maja 2004 r. w Gubinie wspólnie i w porozumieniu nabyli papierosy pochodzenia zagranicznego różnych marek bez polskich znaków akcyzy, wartości celnej 12 093 zł. Papierosy zostały przywiezione z zagranicy bez przedstawienia organowi celnemu, przez co nastąpiło uszczuplenie należności celnej w kwocie 6 968 zł, podatku akcyzowego na kwotę 60 242 zł oraz podatku VAT w kwocie 17 452 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 255]

  » Czytaj dalej

 • WANDAL OSKARŻONY

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu uczniowi technikum Robertowi S. Oskarżony 14 sierpnia 2004 działając umyślnie dokonał uszkodzenia 204 krzesełek dla kibiców poprzez porysowanie ich powierzchni ostrym narzędziem czym spowodował straty materialne z łącznej kwocie 6 900 zł na szkodę Miejskiego Ośrodka Sportu w nowej Soli. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 27 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 254]

  » Czytaj dalej

 • ALUMINIOWĄ RURKĄ PO KLATCE PIERSIOWEJ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 letniemu wcześniej karanemu monterowi Tadeuszowi W. Oskarżony w dniu 17 sierpnia 2004 r. w Zielonej Górze, co najmniej sześciokrotnie uderzył Mariana S. aluminiową rurką od odkurzacza w klatkę piersiową i głowę powodując u pokrzywdzonego rozległe obrażenia ciała w postaci złamań kości czaszki, żeber, pęknięcia i stłuczenia płuc, które to obrażenia spowodowały krwawienie wewnętrzne i w konsekwencji zgon pokrzywdzonego wyniku zachłyśnięcia się krwią. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 18 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 253]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI KRADZIEŻY I USZKODZENIA FIATA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osiemnastolatkom. Oskarżeni w nocy na 19 sierpnia 2004 r. w Krośnie Odrzańskim, po uprzednim wybiciu szyby dostali się do wnętrza samochodu osobowego marki Fiat 126 wartości 2000 zł a następnie pokonując blokadę kierownicy dokonali zaboru w celu przywłaszczenia na szkodę Bolesława G.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 252]

  » Czytaj dalej

 • POBILI I OKRADLI BEZDOMNEGO

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letnim uczniom: Arkadiuszowi C. i Jackowi S. Oskarżeni w nieustalonym dniu i miesiącu 2003 r. w Świebodzinie działając wspólnie i w porozumieniu wraz z dwoma innymi osobami po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności bezdomnego poprzez przytrzymywanie go za ręce i tułów oraz zadawanie ciosów pięściami w twarz i i kijem w plecy, dokonali zaboru portfela z łańcuszkiem, jednego wina i paczki papierosów "Fajranty".

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 251]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa