Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • CUDZOZIEMCY W STATYSTYCE PROKURATURY OKRĘGOWEJ

  W 2003 r. na wnioski prokuratorów z całego okręgu zielonogórskiego sądy zastosowały tymczasowe aresztowanie wobec 150 cudzoziemców. Wśród nich było 47 obywateli Ukrainy, 27 - Wietnamu, 17 - z Indii, 12 - z Chin, 11 - z Pakistanu i 10 - z Afganistanu. O każdym przypadku tymczasowego aresztowania cudzoziemca niezwłocznie informowano placówkę dyplomatyczną jego kraju, podając oprócz danych personalnych również informację o treści zarzutu i miejscu osadzenia.

  Dodano dnia: 2004-10-05 [ID : 192]

  » Czytaj dalej

 • FINAŁ AWANTUR NA STADIONIE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 7 mężczyznom w wieku od 18 do 35 lat. Oskarżeni w dniu 12 kwietnia 2004 r. w Zielonej Górze, wspólnie z innymi, nieustalonymi osobami dokonali czynnej napaści na funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze. Oskarżeni rzucali w nich deskami wyrwanymi z ławek, kamieniami, fragmentami płytek chodnikowych, butelkami szklanymi, i innymi przedmiotami, ponadto używali wobec nich słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obraźliwe. A wszystko to działo się podczas sportowego spotkania na zielonogórskim stadionie żużlowym.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 191]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMOC I PODROBIONE DOKUMENTY

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu, wcześniej karanemu Robertowi J. Oskarżony w okresie od maja 2003 r. do 16 czerwca 2004 r. na przejściach granicznych woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego kilkakrotnie przekroczył granicę państwową używając podstępu polegającego na legitymowaniu się podrobionym dokumentem tożsamości, jak również kilkakrotnie posługiwał się tym dokumentem podczas kontroli drogowych. Drugi zarzut prokuratora dotyczył wielokrotnego używania przez oskarżonego przemocy, wyzywania i zmuszania do poddania się czynnościom seksualnym ustalonej 16 - latki.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 189]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy z Krosna Odrzańskiego skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu Robertowi B. Oskarżony w okresie od 22 kwietnia do 28 sierpnia 2004 w Szklarce Radnickiej, znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną w ten sposób, że będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury domowe, w czasie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził jej pobiciem i pozbawieniem życia, niszczył sprzęt gospodarstwa domowego, wyganiał ją z domu bił, popychał i szarpał za odzież a 13 czerwca poprzez uderzenie jej kijem po głowie i prawej ręce spowodował powstanie licznych obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2004-10-04 [ID : 188]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMYCALI KOKAINĘ Z AMERYKI ŚRODKOWEJ

  Zielona Góra

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze skierowała w ostatnim okresie do Sądu akt oskarżenia przeciwko dziewięciu sprawcom pochodzącym z terenu województwa lubuskiego, którzy brali udział w procederze przemytu kokainy z Ameryki Środkowej do krajów Europy Zachodniej. Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wspólnie z policjantami zielonogórskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego ustalił, że oskarżeni działali na zlecenie nigeryjskiej grupy przestępczej rezydującej głównie w Holandii. Struktura ta działała do 2000 roku, a kurierzy którym udowodniono przemyt co najmniej 125 kg narkotyków zwerbowani byli do współpracy przez mieszkańca Zielonej Góry.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 187]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMYCAŁ PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu obywatelowi Niemec Frankowi M. Oskarżony w dniu 24 maja tego roku na przejściu granicznym w Gubinku przewoził papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy w ilości 1800 paczek, wartości szacunkowej 9 000 zł, w wyniku czego dochody Skarbu Państwa uszczuplone zostały w podatku akcyzowym na kwotę 9 270 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 186]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DLA APLIKANTÓW

  Uprzejmie informujemy, że aplikanci prokuratorscy I roku aplikacji z okręgu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze rozpoczynają zajęcia seminaryjne w dniu 4 października tego roku o godz. 8.00 w siedzibie Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, przy ul. Słowackiego 8 (sala konferencyjna na IV piętrze). Pociąg z Zielonej Góry godz. 5.38 Poznań godz. 7.40

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 185]

  » Czytaj dalej

 • WNIOSEK O ARESZTOWANIE

  Krosno Odrzańskie

  W dniu wczorajszym Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie Marka J. Podejrzany w nocy z 18 na 19 września tego roku w miejscowości Strużka, poprzez uderzenie pięścią w twarz Andrzeja B. spowodował u niego obrażenia w postaci krwiaka podtwardówkowego i śródmózgowego, stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 184]

  » Czytaj dalej

 • "LEWE" INTERESY FUNKCJONARIUSZA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy ze Świebodzina skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu policjantowi, mieszkańcowi Zielonej Góry. Oskarżonemu prokurator przedstawił 25 zarzutów. Dotyczyły one głównie przekroczenia przez funkcjonariusza uprawnień w postaci odstąpienia od ukarania za wykroczenia drogowe i przyjęcie z tego tytułu korzyści majątkowych, jak również w sprawie nabycia przez tego funkcjonariusza przedmiotów, pochodzących z przestępstwa oraz innych.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 183]

  » Czytaj dalej

 • ODESŁAŁ PACJENTA DO DOMU

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu lekarzowi medycyny Krzysztofowi S. Oskarżony 28 października 2003 r. w Świebodzinie, pomimo konieczności dalszej hospitalizacji odesłał do domu, po wręczeniu uprzednio przez siebie wypisanego zwolnienia lekarskiego, pacjenta który został przekazany na oddział wewnętrzny szpitala w Świebodzinie ze szpitala w Nowej Soli, czym naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 182]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa