Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • GROŹBY WCZASOWICZÓW - WYROK

  Krosno Odrzańskie

  Przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim zapadł wyrok w sprawie przeciwko trzem obywatelom Niemiec w wieku od 31 do 36 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że w dniu 29 maja 2004 r. w miejscowości Kołatka gm. Bobrowice wdarli się na posesję Stanisława H. i zagrozili pobiciem oraz zniszczeniem mienia i wbrew jego żądaniu nie chcieli tego miejsca opuścić, a po wezwaniu funkcjonariuszy policji z KPP w Krośnie Odrzańskim dokonali ich znieważenia.

  Dodano dnia: 2004-10-29 [ID : 241]

  » Czytaj dalej

 • UDAREMNIONA KRADZIEŻ TORÓW

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko czterem w większości karanym mężczyznom w wieku od 22 do 48 lat. Prokurator z Żar oskarżył ich o to, że 22 marca 2004 r. w Mierkowie, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży 42,7 mb szyn kolejowych, 153 śrub i 70 podkładek kolejowych na łączną kwotę 3356,80 zł na szkodę PKP Sekcja Eksploatacji w Żaganiu.

  Dodano dnia: 2004-10-29 [ID : 240]

  » Czytaj dalej

 • WYROK ZA PRZERABIANIE DOKUMENTÓW

  Krosno Odrzańskie

  Przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim zapadł wyrok w sprawie przeciwko 23 letniej Monice D. Prokurator oskarżył ją o to, że będąc zatrudnioną w Firmie ORLEN GAZ - Rozlewnia Gazu Płynnego w Krośnie Odrzańskim, przerabiała na jej szkodę dokumenty w postaci pokwitowań z Banku, dotyczących uiszczenia prowizji bankowych od pobrania podatku od nieruchomości, pocztowych książek nadawczych oraz pokwitowań nadania korespondencji Firmy i wyłudzenia od niej pieniędzy w łącznej kwocie 3 182 zł. O sprawie pisaliśmy 20 lipca, w czasie kiedy prokurator kierował do sądu akt oskarżenia.

  Dodano dnia: 2004-10-28 [ID : 239]

  » Czytaj dalej

 • WANDALE NA CMENTARZU

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcom uszkodzenia w nocy z 1 na 2 października 2004 r. nagrobków na cmentarzu parafialnym w Babimoście. W toku przeprowadzonych w tej sprawie czynności ustalono, iż czynów tych dopuścili się dwaj młodzi mieszkańcy Babimostu w wieku 17 lat oraz 18 letni mieszkaniec Poznania, przebywający akurat u rodziny w Babimoście.

  Dodano dnia: 2004-10-28 [ID : 238]

  » Czytaj dalej

 • UCIECZKA Z NIEMIEC DO POLSKI - WYROK

  Krosno Odrzańskie

  Przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim zapadł wyrok w sprawie przeciwko 53 letniemu obywatelowi Niemiec, nauczycielowi plastyki, Matthiasowi W. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 1 sierpnia 2004 r. ok. godz. 19.40 w okolicy Krzepina gm. Cybinka, wbrew przepisom przekroczył granicę z Niemiec do Polski przepływając wpław rzekę graniczną Odrę.

  Dodano dnia: 2004-10-28 [ID : 237]

  » Czytaj dalej

 • ZAKATOWAŁ MATKĘ NA ŚMIERĆ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu Wiesławowi P. Oskarżony 30 marca 2004r. w Nowym Miasteczku, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, zadając uderzenia pięścią po głowie, kopiąc w głowę i tułów oraz skacząc po ciele swojej matki, spowodował powstanie licznych obrażeń ciała w postaci m.in. złamania żeber, złamania krtani, linijnych pęknięć wątroby, głębokich stłuczeń i otarć głowy i tułowia, wylewów krwi do jamy czaszkowej, rozerwania opłucnych i miąższu płucnego, pęknięcia mięśnia sercowego, krwotoku sercowego i tamponady serca, powodując śmierć swojej matki Genowefy P.

  Dodano dnia: 2004-10-27 [ID : 236]

  » Czytaj dalej

 • RZUCIŁ NOŻEM W SĄSIADKĘ

  Sulechów

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu wcześniej karanemu Leszkowi S. Oskarżony dwukrotnie w sierpniu i wrześniu tego roku w Sulechowie, groził Teresie K. pozbawieniem życia. Za pierwszym razem tj. 27 sierpnia 2004 r. rzucił w jej stronę nożem kuchennym, narażając ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Za drugim zaś razem tj. 15 września, groził kobiecie jego użyciem, wzbudzając w niej uzasadnioną obawę, że groźba zostanie spełniona. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 22 września, kiedy to prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

  Dodano dnia: 2004-10-27 [ID : 235]

  » Czytaj dalej

 • OKRUTNY MĄŻ I OJCIEC

  Gubin

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko prowadzącemu własną działalność gospodarczą 39 letniemu Sławomirowi K. Oskarżony w okresie od stycznia 1999 do lipca 2004 r. w Gubinie, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz synem. W stosunku do żony oskarżony stosował szczególne okrucieństwo, ponieważ podczas awantur znieważał ją obelżywymi słowami groził przy użyciu noża pozbawieniem życia, szarpał za odzież i włosy, popychał uderzał różnymi przedmiotami m.in. puszkami piwa po twarzy i całym ciele, siłą zamykał na balkonie oraz poddawał brutalnym czynnościom seksualnym.

  Dodano dnia: 2004-10-27 [ID : 234]

  » Czytaj dalej

 • SZUKAŁ CÓRKI A ZOSTAŁ KALEKĄ...

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu uczniowi Zespołu Szkół Technicznych w Świebodzinie. Oskarżony w dniu 22 września tego roku w Świebodzinie, zadając ciosy pięściami oraz kopiąc w okolice głowy spowodował u Jarosława C. obrażenia ciała, doprowadzające go ciężkiego kalectwa.

  Dodano dnia: 2004-10-26 [ID : 233]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL MOŁDAWII ARESZTOWANY

  Krosno Odrzańskie

  Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek Prokuratury Rejonowej, postanowieniem z dnia 25 października 2004 r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec zatrzymanego w dniu 22 października 2004 r. obywatela Mołdawii 51 letniego Nikołaja M. Podejrzany dwukrotnie próbował przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski 21 października oraz w następnym dniu z Polski do Niemiec.

  Dodano dnia: 2004-10-26 [ID : 232]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa