Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • FINAŁ OBRAZY PANI PREZYDENT

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze postanowił umorzyć śledztwo w sprawie znieważenia w dniu 28 lipca 2003 r. za pośrednictwem sieci Internet, Prezydenta Miasta Zielona Góra, w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, wobec nie wykrycia sprawcy przestępstwa.

  Dodano dnia: 2004-10-14 [ID : 214]

  » Czytaj dalej

 • POBILI DO NIEPRZYTOMNOŚCI I OKRADLI

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko wcześniej karanym : 20 letniemu Arkadiuszowi Ł. i 29 letniemu Grzegorzowi J. Oskarżeni w nocy z 19 na 20 sierpnia 2004 r. w Grabicach, dokonali rozboju na szkodę Jana P. bijąc go i kopiąc po całym ciele oraz doprowadzając do stanu nieprzytomności, a następnie zabrali mu w celu przywłaszczenia rower górski, kartę leczniczą oraz pieniądze w wysokości 150 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-13 [ID : 213]

  » Czytaj dalej

 • KOPALI I UDERZALI PO CAŁYM CIELE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49 letniemu bezrobotnemu Markowi S. i 31 letniemu wcześniej karanemu Markowi M. Oskarżeni w dniu 9 maja 2004 r. w Zielonej Górze wspólnie i w porozumieniu z inna osobą kopiąc i bijąc po całym ciele Marcina W. spowodowali u niego liczne obrażenia ciała.

  Dodano dnia: 2004-10-12 [ID : 212]

  » Czytaj dalej

 • FAŁSZYWE ZAŚWIADCZENIE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniej mieszkance Sulechowa Jolancie S. Oskarżona w dniu 9 lutego 2004 r. w celu uzyskania korzyści majątkowej po uprzednim przedłożeniu fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu wyłudziła usługi telefoniczne od firmy "Germanos Polska" na kwotę około 1700 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-12 [ID : 211]

  » Czytaj dalej

 • POBILI UKRADLI TELEFON

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom: Danielowi P. Przemysławowi S. i Tomaszowi K. Dwóch pierwszych z nich prokurator oskarżył o to, że w dniu 31 czerwca 2004 r. w Bytomiu Odrzańskim działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży telefonu komórkowego marki Nokia o wartości 600 zł, po czym pobili i skopali pokrzywdzonego Remigiusza K.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 210]

  » Czytaj dalej

 • TREFNY INTERNETOWY ZAKUP

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzoruje śledztwo w sprawie przetargu na zakup telefonu komórkowego na znanej giełdzie internetowej. Zdarzenie miało miejsce 24 września tego roku. Pokrzywdzony wygrał w internecie przetarg na zakup telefonu komórkowego Nokia. W wypełnionym przez sprzedającego formularzu, był zawarty jego numer telefonu. Sprzedawca w ten sposób kontaktował się z potencjalnymi klientami.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 209]

  » Czytaj dalej

 • PRZEKAZANO ŚCIGANEGO ENA

  Zielona Góra

  W dniu 8 października 2004 r. na przejściu granicznym w Świecku przekazano władzom niemieckim ściganego europejskim nakazem aresztowania Sergieja B. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie zabójstwa obywatelki niemieckiej.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 208]

  » Czytaj dalej

 • SZYBKIE I ŁATWE KREDYTY

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzoruje śledztwo w sprawie udzielania kredytów gotówkowych. Sprawca pochodzący ze Śląska, w okresie od 10 do 12 grudnia 2002 r. zamieścił anons w Gazecie Lubuskiej o udzieleniu szybkiego i łatwego kredytu gotówkowego bez poręczycieli. Jak ustalono osoba, która chciała uzyskać kredyt miała wpłacić na konto podane przez kredytodawcę kaucję zabezpieczającą. Kaucja ta miała być zwrócona gdyby doszło do zawarcia umowy. W przeciwnym przypadku ulegałaby przepadkowi na rzecz kredytodawcy.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 207]

  » Czytaj dalej

 • WNIOSEK O WYDANIE ENA

  Zielona Góra

  W dniu 8 października 2004 r. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego wniosek o wydanie europejskiego nakazu aresztowania wobec Aleksandra S. Mężczyzna oskarżony jest o dokonywanie oszustw oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

  Dodano dnia: 2004-10-11 [ID : 206]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY PEDOFIL OSKARŻONY

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskrżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od sierpnia 2002 r. do kwietnia 2003 r. w Nowym Miasteczku, działając w warunkach przestępstwa ciągłego, przy wykorzystaniu tych samych trwałych sposobności i okoliczności dwukrotnie doprowadził sześcioletnią wówczas dziewczynkę do poddania się czynnościom o charakterze seksualnym, poprzez dotykanie dziecka po nagim brzuchu i narządach płciowych.

  Dodano dnia: 2004-10-08 [ID : 205]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa