Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PRZEDSTAWICIELKA FAŁSZOWALA UMOWY

  Wschowa

  Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniej ekonomistce. Oskarżona wielokrotnie w okresie od marca do czerwca 2004 r. jako pracownik firmy "Provident" Polska S.A. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, fałszowała umowy pożyczki na różne kwoty od 500 do 2000 zł, w ten sposób, że na sporządzonym dokumencie umowy podpisywała się różnymi nazwiskami a następnie pobierała pieniądze w tych kwotach, czym doprowadzała do niekorzystnego rozporządzenia mieniem "Provident" Polska S.A. w wysokości około 13 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-21 [ID : 366]

  » Czytaj dalej

 • NAPAD RABUNKOWY NA OCHRONIARZA

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 3 sprawcom, którym zarzucono dokonanie w lipcu 2000r. w Sulechowie, kwalifikowanego napadu rabunkowego na pracowniku ochrony sklepu spożywczego "Biedronka".

  Dodano dnia: 2004-12-21 [ID : 365]

  » Czytaj dalej

 • POSIADAŁ I HANDLOWAŁ NARKOTYKAMI

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje dochodzenie w sprawie posiadania i handlu narkotykami w postaci heroiny na terenie Pożarowa (gm. Żagań). W trakcie postępowania ustalono, że podejrzany posiadał w miejscu zamieszkania środki odurzające w postaci heroiny w ilości 20 porcji. Ponadto ustalono, że w okresie od lipca do grudnia 2004 roku podejrzany kilkakrotnie sprzedał ustalonemu mężczyźnie narkotyki.

  Dodano dnia: 2004-12-21 [ID : 364]

  » Czytaj dalej

 • NAUCZYCIELKA PODROBIŁA DYPLOMY STUDIÓW

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniej nauczyciele. Oskarżona w sierpniu 2001 r. we Wrocławiu, udzieliła nieustalonej osobie pomocy w podrobieniu dwóch odpisów dyplomów ukończenia studiów Uniwersytetu Wrocławskiego w zakresie filologii rosyjskiej i angielskiej. Oskarżona przekazała swoje zdjęcie w celu wklejenia w podrobione odpisy a następnie w tym samym miesiącu 2001 r. w Żarach, posłużyła się tymi odpisami jako autentycznymi przedkładając je pracodawcy.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 363]

  » Czytaj dalej

 • KSIĘGOWA ZLECAŁA PRZELEWY NA SWOJE KONTO

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniej ekonomistce. Oskarżona pełniąc funkcję głównej księgowej w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w okresie od lipca do sierpnia 2004 r. siedmiokrotnie podrobiła podpis na przelewie bankowym w miejscu osoby upoważnionej do wystawiania tego dokumentu, podpisując się parafką w imieniu dyrektora tego schroniska. Działając w ten sposób zlecała bankowi przekazywanie środków pieniężnych w łącznej kwocie około 19 000 zł na swoje konto bankowe.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 362]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD BYŁĄ ŻONĄ

  Nowa Sól

  Sąd Rejonowy w Nowej Soli na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy w stosunku do 52 letniego bezrobotnego mieszkańca Nowej Soli. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lutego 2002 r. do 9 grudnia 2004 r. w Nowej Soli, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją byłą żoną, wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, szarpał i groził pozbawieniem życia przy użyciu noża.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 361]

  » Czytaj dalej

 • FIKCYJNA FIRMA I WYŁUDZONY KREDYT

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje śledztwo w sprawie oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości i poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT na szkodę jednej z firm leasingowych z Warszawy. W toku postępowania ustalono, iż czynu tego dokonali dwaj podejrzani - znani organom ścigania i wczesniej karani za przestępstwa podobne. Jak ustalono jeden z podejrzanych prowadził fikcyjną firmę - hurtownię nabiału. W trakcie tej działalności, oskarżeni zamówili towar w postaci maszyn chłodniczych wartości około 344.000 złotych i uzyskali na ten cel kredyt leasingowy.

  Dodano dnia: 2004-12-20 [ID : 360]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  W związku z opublikowanym w dniu 15 grudnia 2004 roku w Gazecie Lubuskiej artykułem "Sprzedawał za bezcen", a dotyczącym m.in. zielonogórskiego radcy prawnego Wiesława K. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze informuje, że wbrew twierdzeniom p.o. dziekana zielonogórskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych, Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała Izbę o postawieniu zarzutów Wiesławowi K. W przesłanym w dniu 26 listopada 2001 roku piśmie, Prokurator Okręgowy poinformował Izbę, że Wiesławowi K. przedstawiono zarzut działania, w związku z pełnieniem funkcji syndyka masy upadłościowej, na szkodę DZM "Dozamet" i wyrządzenia tym działaniem wielkiej szkody tj. przestępstwa z art.296§3kk i inne.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 359]

  » Czytaj dalej

 • ŚCIĄGALI NUMERY KART Z AMERYKAŃSKICH BANKÓW

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 7 uczniom: dwóm dziewczynom w wieku 18 i 20 lat oraz pięciu chłopcom w wieku od 18 do 20 lat. Oskarżeni w jednej z zielonogórskich kawiarenek internetowych przeprowadzali transakcje zakupów w sklepach wysyłkowych oferujących towary za pośrednictwem Internetu przy użyciu kart płatniczych, których numery zostały nielegalnie uzyskane z sieci komputerowej amerykańskich banków. Część z transakcji uzyskała autoryzację a towar został dostarczony oskarżonym.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 358]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY WYRODNY OJCIEC..

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach nadzoruje śledztwo prowadzone przez Posterunek Policji w Łęknicy w sprawie przeciwko ojcu, który w okresie od 1999 r. do sierpnia 2004 r. w Łęknicy, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wielokrotnie dopuszczał się obcowania płciowego oraz innych czynności seksulanych z małoletnią córką. Mężczyzna dotykał i całował miejsca intymne własnej córki, odbywał z nią stosunki płciowe i oralne.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 357]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa