Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OSZUST POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu mieszkańcowi Świdnicy Bartoszowi C. Oskarżony 6 listopada 2004 r. w Chociulach woj. lubuskiego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd dwóch mężczyzn Stanisława K. i Tadeusza K. co do zlecenia im pracy chałupniczej - montażu słuchawek telefonicznych i możliwości zarobku . Oskarżony podał swój numer konta w Lukas Banku S.A. na które pokrzywdzeni wpłacili kwotę po 50 zł tytułem rzekomego dostarczenia elementów do montażu, do którego jednak nie doszło.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 284]

  » Czytaj dalej

 • WPADŁ W POŚLIZG I UDERZYŁ W DRZEWO

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu Adamowi A. Oskarżony w dniu 9 lipca 2004 r. na drodze pomiędzy Żarami a Łęknicą, w miejscowości Zajączek, kierując samochodem marki Opel Vectra nie zachował należytej ostrożności, nie dostosowując swojej jazdy do warunków panujących na drodze, w następstwie czego na łuku drogi pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku czego pasażer doznał licznych obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 283]

  » Czytaj dalej

 • UCHYLAŁ SIĘ OD SŁUŻBY WOJSKOWEJ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu wcześniej karanemu mieszkańcowi Zawidowa(k. Zgorzelca) Grzegorzowi G. Oskarżony w okresie od 15 listopada 2002 r. do 8 sierpnia 2003 r. w Żarach wbrew ustawowemu obowiązkowi, będąc prawidłowo wezwanym na termin, nie stawił się przed Wojskową Komisją Lekarską w 105 Szpitalu Wojskowym w Żarach.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 282]

  » Czytaj dalej

 • POLICJANT PRZEKROCZYŁ SWOJE UPRAWNIENIA

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu prowadziła śledztwo przeciwko funkcjonariuszowi Policji zatrudnionemu w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli na stanowisku pomocnika dyżurnego. Prokurator skierował w jego sprawie do sądu akt oskarżenia. Mężczyzna podejrzany był o to, że w dniu 19 sierpnia 2001 roku w Nowej Soli na terenie KPP podczas pełnienia obowiązków służbowych uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, który w wyniku tego doznał obrażeń ciała w postaci złamania obustronnego żuchwy, złamania szczęki górnej, obrzęku okolicy żuchwy po stronie prawej i lewej oraz rozchwiania zębów żuchwy.

  Dodano dnia: 2004-11-18 [ID : 281]

  » Czytaj dalej

 • PO ANALIZUJE MATERIAŁY ŚLEDZTWA

  Zielona Góra

  W dniu 16 listopada 2004 r. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze otrzymała z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 4 tomy akt śledztwa wszczętego przez Agencję 9 listopada tego roku, dotyczącego nieprawidłowości w funkcjonowaniu oddziału Funduszu Ochrony Środowiska i placówki świadczącej usługi medyczne w Radzyniu. Śledztwo zostało wszczęte z art. 286 kk, czyli o oszustwo i toczy się w sprawie. Po analizie materiałów tego śledztwa prokuratura podejmie decyzję co do dalszych czynności procesowych i sposobu kontynuowania postępowania.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 280]

  » Czytaj dalej

 • BIŁ I ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu, wcześniej karanemu mieszkańcowi Gubina. Oskarżony w okresie od czerwca 1998 r. do września 2004 r. w Gubinie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, w czasie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 279]

  » Czytaj dalej

 • DOPROWADZAŁ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO MAŁOLETNIĄ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu wcześniej karanemu Marcinowi F. Oskarżony w okresie od grudnia 2003 r. do 11 lutego 2004 r. w Zielonej Górze doprowadzał małoletnią poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 278]

  » Czytaj dalej

 • POBILI I OKRADLI WĘDKARZA

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom. Pierwszego z nich 27 letniego Zenona M. prokurator oskarżył o to, że w dniu 7 sierpnia 2004 r. w Świebodzinie działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną osobą, bijąc pięściami oraz kopiąc po głowie i całym ciele Pawła P. zabrał mu kurtkę ortalionową wartości 30 zł, zegarek na rękę wartości 1000 zł oraz klucze do mieszkania, przy czym czynu tego dokonał w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne a więc w warunkach recydywy.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 277]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻ RADIOODTWARZACZY

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 18 do 19 lat. Oskarżeni w dniu 31 sierpnia 2004 r. w Nowej Soli wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim wybiciu chodnikową płytką szyby wejściowej dostali się do wnętrza jednego z nowosolskich sklepów, skąd zabrali w celu przywłaszczenia 6 radioodtwarzaczy samochodowych różnych marek o łącznej wartości 4 800 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-17 [ID : 276]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ CIĘŻARNEJ ZABÓJSTWEM Z POWODU 400 ZŁ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu bezrobotnemu Grzegorzowi W. Oskarżony w okresie od lutego 2004 r. do 13 maja 2004 r. w Żarach kilkakrotnie i w krótkich odstępach czasu i wykonaniu z góry powziętego zamiaru stosował groźby bezprawne zabójstwa wobec znajomej mu kobiety w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

  Dodano dnia: 2004-11-16 [ID : 275]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa