Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OSZPECIŁ KOBIETĘ - ZAPŁACI ODSZKODOWANIE

  Zielona Góra - pozakarna działalność prokuratury

  Sąd Okręgowy Wydział I Cywilny w Zielonej Górze wydał ostateczny wyrok w sprawie o odszkodowanie z powództwa Prokuratora Rejonowego w Żaganiu działającego na rzecz Anny G. przeciwko Marcinowi Z. Wcześniej, prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Zielonej Górze z dnia 15 listopada 2000 r. Marcin Z. został uznany winnym tego, że w dniu 13 czerwca 2000 r. w Żaganiu, rzucając kostką brukową uderzył pokrzywdzoną w głowę powodując u niej wstrząśnienie mózgu a także liczne obrażenia twarzy, które doprowadziły do jej oszpecenia.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 415]

  » Czytaj dalej

 • POSŁUŻYŁ SIE PODROBIONYM ŚWIADECTWEM

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 kwietnia 2004 r. w MOSIR w Żarach, posłużył się jako autentycznym podrobionym świadectwem dojrzałości wystawionym na swoje nazwisko, rzekomo wydanym przez jedno z zielonogórskich liceów a nadto pomógł osobom, które dokonały tego podrobienia, dostarczając im swoje zdjęcie oraz dane osobowe płacąc im za to 1000 zł.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 414]

  » Czytaj dalej

 • OSZUSTWO "NA WNUCZKA"

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie nadzoruje dochodzenie w sprawie oszustwa popełnionego na tzw. "wnuczka" na szkodę Renaty S.. Podejrzany w sprawie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przedstawiając się jako znajomy bratanka pokrzywdzonej kobiety wprowadził ją w błąd i działając w ten sposób doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 12 000 zł.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 413]

  » Czytaj dalej

 • "PRANIE BRUDNYCH PIENIĘDZY" - AKT OSKARŻENIA

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 15 osobom, które w okresie od października 2001 roku do maja 2003 roku w Zielonej Górze, Nowej Soli , Bolesławcu oraz innych miejscowościach na terenie kraju uczestniczyły w zorganizowanej grupie mającej na celu przenoszenie własności paliw płynnych i środków płatniczych, pochodzących z korzyści związanych z popełnianiem przestępstw skarbowych.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 412]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY FINAŁ SYLWESTROWEJ NOCY

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 29 letniego syna przez 52 letniego ojca, do którego doszło w dniu 31 grudnia 2004 r. w Żaganiu. Z dotychczas przeprowadzonych ustaleń wynika, że pomiędzy ojcem a nietrzeźwymi synami doszło do awantury z inicjatywy tych drugich, a następnie rękoczynów, w wyniku których starszy z synów został ugodzony nożem przez ojca.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 411]

  » Czytaj dalej

 • NAPADY RABUNKOWE - 14 OSÓB OSKARŻONYCH

  Zielona Góra

  Wydział VI d/s Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 14 osobom, którym łącznie zarzucono popełnienie 37 przestępstw przeciwko mieniu w tym przede wszystkim napadów rabunkowych ( także z użyciem niebezpiecznych narzędzi ) oraz włamań do obiektów mieszkalnych, sklepów i hurtowni na terenie województwa lubuskiego.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 410]

  » Czytaj dalej

 • OJCIEC MOLESTOWAŁ NIELETNIĄ CÓRKĘ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2000 do sierpnia 2004 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, działając w celu zaspokojenia popędu płciowego, podstępem i wykorzystując swoją przewagę fizyczną oraz stosunek zależności 11 letniej ówcześnie córki, doprowadzał ją wielokrotnie do poddania się czynnościom seksualnym.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 409]

  » Czytaj dalej

 • CZŁONKOWIE ZARZĄDU "ZASTAL WAGONY" OSKARŻENI

  Zielona Góra

  Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 50 do 58 lat oraz 50 letniej kobiecie. Oskarżeni pełniąc wysokie funkcje w Zarządzie "Zastal Wagony" S.A. w Zielonej Górze, w kwietniu 2002 r. nie dopełnili ciążących na nich obowiązków i wyrządzili reprezentowanej spółce szkody majątkowe w wielkich rozmiarach, w związku z transakcją sprzedaży a następnie leasingu kabiny malarsko - suszarniczej wartości
  3 000 000 zł.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 408]

  » Czytaj dalej

 • PRZYSTAWIŁ NÓŻ DO KLATKI PIERSIOWEJ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu uczniowi Gimnazjum Poprawczego w Tarnowie. Oskarżony w dniu 21 stycznia 2004 r. w Nowej Soli, działając wspólnie i w porozumieniu z dwiema nieustalonymi osobami, usiłował dokonać rozboju na pewnym mężczyźnie w ten sposób, że grożąc użyciem noża oraz przykładając go do klatki piersiowej pokrzywdzonego, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Zamierzonego czynu oskarżony jednak nie osiągnął ze względu na interwencję osób trzecich.

  Dodano dnia: 2005-01-04 [ID : 407]

  » Czytaj dalej

 • 30 OSÓB OSKARŻONYCH W SPRAWIE O NARKOTYKI

  Zielona Góra

  Wydział VI d/s Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 30 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci amfetaminy, marihuany, haszyszu, kokainy i tabletek ekstazy.

  Dodano dnia: 2005-01-03 [ID : 406]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa