Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PROWADZIŁA AUTO MAJĄC 2,7 PROMILA WE KRWI

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 40 letniej kobiecie o wykształceniu wyższym pedagogicznym. Oskarżona w dniu 13 października 2004 r. na drodze nr 12 kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości 2,7 promila alkoholu we krwi. Jak ustalono funkcjonariusze KPP Żary zostali poinformowani o poruszającym się pojeździe od strony Łęknicy, którego kierowca jechał się całą szerokością jezdni.

  Dodano dnia: 2004-12-28 [ID : 384]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNE PRZEKROCZENIE GRANICY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 5 obywatelom Ukrainy w wieku od 31 do 47 lat. Oskarżeni w dniu 9 listopada 2004 r. działając wspólnie i w porozumieniu, wbrew obowiązującym przepisom przekroczyli granicę z Polski do Niemiec w ten sposób, że przeszli rzekę graniczną Nysę Łużycką . Nadto jednego z nich prokurator oskarżył o skontaktowanie się z bezpośrednimi wykonawcami przerzutu, którzy przeprowadzili ich przez rzekę jak również o to, że po przejściu na stronę niemiecką oczekiwał na cudzoziemców celem przetransportowania ich samochodem w głąb Niemiec.

  Dodano dnia: 2004-12-28 [ID : 383]

  » Czytaj dalej

 • UKRADLI 27 STUDZIENEK KANALIZACYJNYCH

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko pięciu w większości karanym mężczyznom w wieku do 30 lat. Prokurator oskarżył ich o dokonanie szeregu przestępstw na terenie powiatu Świebodzin w sierpniu 2004 r. Mężczyźni wspólnie dokonywali kradzieży m.in. pokryw studzienek kanalizacyjnych oraz włazów żeliwnych na szkodę wielu osób i instytucji na łączną kwotę około 13 000 zł oraz włamali się do samochodu osobowego po to, aby użyć go jako środek transportu podczas dokonywanych przestępstw a następnie spalić i porzucić w lesie.

  Dodano dnia: 2004-12-28 [ID : 381]

  » Czytaj dalej

 • OBIECYWAŁ KORZYŚĆ MAJĄTKOWĄ

  Nowa Sól

  Przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli odbędzie się proces przeciwko 24 letniemu spawaczowi. Oskarżony w dniu 6 października 2004 r. w Nowej Soli jechał po drodze publicznej jako kierujący samochodem osobowym marki Fiat 126 będąc w stanie nietrzeźwości 0,71 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a następnie dzień później podczas wykonywanych wobec niego czynności służbowych obiecywał dwóm funkcjonariuszom policji udzielenie korzyści majątkowej w kwocie 800 zł, próbując wręczyć posiadane przy sobie 300 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-27 [ID : 380]

  » Czytaj dalej

 • NIE ZGŁOSIŁ DO ODPRAWY TOWARU ZA 311 TYSIĘCY

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 43 letniemu obywatelowi Białorusi. Oskarżony w dniu 15 czerwca 2003 r. na przejściu granicznym w Olszynie, przekraczając granicę z Niemiec do Polski, jako kierowca samochodu ciężarowego nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku celnego i nie zgłosił do odprawy celnej w procedurze tranzytu towary, w postaci elektronarzędzi ręcznych firmy Bosch w ilości 922 sztuk i wartości około 311 500 zł, przez co naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należności celnych w kwocie około 27 500 zł oraz podatku VAT w kwocie 74 650 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-27 [ID : 379]

  » Czytaj dalej

 • ŁAPÓWKA ZAMIAST MANDATU - AKT OSKARŻENIA

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 36 letniemu funkcjonariuszowi Policji. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 5 sierpnia 2004 r. w Zielonej Górze, przyjął korzyść majątkową w postaci środków czyszczących o wartości około 40 zł w trakcie i w związku z wykonywaniem czynności służbowych - kontroli samochodu w związku z naruszeniem przepisów o ruchu drogowym. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 19 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-12-27 [ID : 378]

  » Czytaj dalej

 • Wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę, ale także wszystkim którzy jeszcze tego nie uczynili;)

  Wszystkim, którzy interesują się naszą pracą i dobrze nam życzą, ale także tym wszystkim którzy o naszej pracy wiedzą niewiele i dobrze nam życzyć nie chcą;)

  Czyli tak naprawdę wszystkim;)

  SZCZĘŚLIWYCH, ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZĄ AUTORZY STRONY, KIEROWNICTWO I WSZYSCY PRACOWNICY PROKURATUR OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano dnia: 2004-12-24 [ID : 377]

  » Czytaj dalej

 • OPUSZCZAJĄC DOM PAMIĘTAJ - ZŁODZIEJ CZUWA..

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm bezrobotnym mężczyznom w wieku 22 i 23 lat. Mężczyźni nie byli wcześniej karani. Oskarżeni w nocy z 28 na 29 sierpnia 2004 r. włamali się do domku jednorodzinnego w Nowej Soli. Złodzieje po wypchnięciu okna piwnicznego, a następnie zdemontowaniu z zamkniętych na zamek patentowy drzwi drewnianej płyty wstawionej zamiast szyby, dostali się do środka, skąd zabrali w celu przywłaszczenia wszystko co dało się wynieść i stanowiło jakąkolwiek wartość.

  Dodano dnia: 2004-12-24 [ID : 376]

  » Czytaj dalej

 • ŚWIĄTECZNI INTERNAUCI - UWAŻAJCIE NA ZAKUPY..

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm 21 letnim mężczyznom: bezrobotnemu i studentowi. Prokurator oskarżył ich o to, że w okresie od 23 października 2003 r. do 29 czerwca 2004 r. wielokrotnie, w podobny sposób wprowadzali do obrotu, poprzez oferowanie do sprzedaży na znanym internetowym portalu aukcyjnym buty. Internauci wirtualnie sprzedawali obuwie sportowe oznaczone podrobionym znakiem towarowym firmy PUMA i NIKE za około 180 zł za sztukę. W ten sposób sprzedali około 560 par. Oskarżeni na powyższym procederze zarobili około 90 000 zł!!

  Dodano dnia: 2004-12-24 [ID : 375]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAŁ ALKOHOL NIELETNIM - ZAPŁACI GRZYWNĘ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu sprzedawcy z Żar. Oskarżony w dniu 25 czerwca 2004 r. pracując w jednym z żarskich sklepów spożywczych sprzedał napoje alkoholowe w postaci piwa czterem nieletnim chłopcom wbrew przepisom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi.

  Dodano dnia: 2004-12-23 [ID : 374]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa