Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • HANDLOWALI DOKUMENTAMI TOŻSAMOŚCI

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko dwóm bezrobotnym mieszkańcom Sulechowa - 20 i 35latkowi. Prokurator pierwszego z nich oskarżył o to, że maju i czerwcu 2004 r. dwukrotnie namawiał osoby do zbycia swoich dowodów osobistych za kwotę 200 zł od każdego. Nadto oskarżony po nabyciu tych dokumentów posłużył się nimi zawierając umowy kredytowe m.in. na zakup okien drewnianych wartości 6 500 zł i oraz markowego telewizora wartości 2500 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-25 [ID : 301]

  » Czytaj dalej

 • OJCIEC KAT POWODEM PRÓBY SAMOBÓJCZEJ SYNA

  Krosno Odrzańskie

  Przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim odbędzie się proces przeciwko 48 letniemu ojcu siedmiorga dzieci. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od 1997 r. do 31 sierpnia 2004 r. w Gubinie znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną oraz dziećmi. Mężczyzna będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, w czasie których znieważał ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził pozbawieniem życia, szarpał za odzież, popychał i rzucał w nich różnymi przedmiotami.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 300]

  » Czytaj dalej

 • PRZETWARZALI SŁOMĘ MAKOWĄ

  Nowa Sól

  Przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli odbędzie się proces przeciwko dwóm mężczyznom w wieku od 23 do 26 lat. Oskarżeni w okresie od czerwca 2004 r. do 14 lipca 2004 r. w Kożuchowie, działając wspólnie i porozumieniu przetwarzali słomę makową i mleczko makowe produkując narkotyki.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 299]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNE POBICIE EMERYTOWANEGO NAUCZYCIELA

  Żary

  KPP w Żarach na polecenie Prokuratora Rejonowego prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym emerytowanego nauczyciela. Do zdarzenia doszło 28 października 2004 r. w Żarach. Mężczyznę leżącego na wersalce z licznymi obrażeniami głowy i nie dającego oznak życia znalazł jego zięć dzień po zdarzeniu. Przybyły lekarz pogotowia stwierdził zgon, a sekcja wykazała, że jego przyczyną był krwotok do mózgu powstały w skutek narastającego krwiaka.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 298]

  » Czytaj dalej

 • NAPAD NA SKLEP W JORDANOWIE

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie prowadzi śledztwo w sprawie napadu rabunkowego z użyciem broni i groźby pozbawienia życia w celu kradzieży 600 zł i 3 piw w jednym ze sklepów w Jordanowie. Zdarzenie miało miejsce 20 listopada 2004 r. Podejrzani po wejściu do sklepu spożywczego, mając na głowie kominiarki i grożąc pistoletem zażądali od sprzedawczyni wydania utargu i kart telefonicznych. Sprawcy najprawdopodobniej oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem osobowym marki Volkswagen Golf.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 297]

  » Czytaj dalej

 • PRZYSTAWIŁ DZIECKU PISTOLET DO GŁOWY..

  Zielona Góra

  Wydział VI ds. Przestępczości Zorganizowanej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom, w tym 1 Ukraińcowi i dwóm kobietom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej, którym zarzucono dokonanie szeregu przestępstw przeciwko mieniu i fałszowaniu dokumentów. Sprawcy oskarżeni zostali również o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających w postaci marihuany i ekstazy.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 296]

  » Czytaj dalej

 • PRĘDKOŚĆ PONAD 200 KM/H I...ŚMIERĆ PASAŻERA

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach prowadzi śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 15 listopada 2004 r. około godz. 21.00 na trasie Zasieki - Marianka. Ze wstepnych ustaleń postępowania wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf 3 o pojemności silnika 2,81 dwudziestopięciolatek, nie dostosował prędkości pojazdu do trudnych warunków drogowych (mrok, opady atmosferyczne, łuk drogi), co więcej, bezpośrednio przed uderzeniem w przydrożne drzewa rozwinął prędkość ponad 200 km/h.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 295]

  » Czytaj dalej

 • UPRAWIALI KONOPIE W MIESZKANIU

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje dochodzenie przeciwko 41 letniemu Ryszardowi K. oraz 47 letniej Annie S. podejrzanym o to, że w dniu 1 sierpnia 2004 r. w Żaganiu, działając wspólnie i w porozumieniu posiadali środki odurzające w postaci 1,7 g marihuany oraz uprawiali w mieszkaniu 18 szt. sadzonek konopi. Za powyższy czyn zgodnie z art. 48 ust. 1 i art. 49 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 294]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu, wcześniej karanemu Piotrowi I. Oskarżony 25 lipca 2004 r. w jednej z należących do gminy Łagów miejscowości, zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 6 800 zł oraz zegarek i biżuterię wartości 3000 zł. Czynu tego dopuścił się przed upływem 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, czyli w warunkach tzw. recydywy.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 293]

  » Czytaj dalej

 • MANDATY - AKT OSKARŻENIA W DRODZE DO SĄDU

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze pod koniec listopada skieruje do Sądu Rejonowego w Nowej Soli akt oskarżenia przeciwko 23 osobom - w tym 22 funkcjonariuszom i byłym funkcjonariuszom KPP w Nowej Soli podejrzanym o przerabianie mandatów karnych kredytowanych po zakończonym postępowaniu mandatowym.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 292]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa