Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • WIZYTA ZASTĘPCY PROKURATORA GENERALNEGO

  Zielona Góra

  W dniu dzisiejszym, z krótką roboczą wizytą w prokuraturach okręgu zielonogórskiego przebywa Zastępca Prokuratora Generalnego prokurator Kazimierz Olejnik. Prokurator Generalny zapoznaje się z warunkami pracy w prokuraturach Okręgowej i Rejonowej w Zielonej Górze, stanem aktualnie prowadzonych spraw i stopniem przygotowania jednostek organizacyjnych prokuratury do wdrożenia nowoczesnych systemów informatycznych oraz jakością obsługi interesantów.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 256]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMYCALI PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom :34 letniemu Andrzejowi W. i 29 letniemu Tomaszowi W. Oskarżeni w dniu 21 maja 2004 r. w Gubinie wspólnie i w porozumieniu nabyli papierosy pochodzenia zagranicznego różnych marek bez polskich znaków akcyzy, wartości celnej 12 093 zł. Papierosy zostały przywiezione z zagranicy bez przedstawienia organowi celnemu, przez co nastąpiło uszczuplenie należności celnej w kwocie 6 968 zł, podatku akcyzowego na kwotę 60 242 zł oraz podatku VAT w kwocie 17 452 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 255]

  » Czytaj dalej

 • WANDAL OSKARŻONY

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu uczniowi technikum Robertowi S. Oskarżony 14 sierpnia 2004 działając umyślnie dokonał uszkodzenia 204 krzesełek dla kibiców poprzez porysowanie ich powierzchni ostrym narzędziem czym spowodował straty materialne z łącznej kwocie 6 900 zł na szkodę Miejskiego Ośrodka Sportu w nowej Soli. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 27 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 254]

  » Czytaj dalej

 • ALUMINIOWĄ RURKĄ PO KLATCE PIERSIOWEJ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 letniemu wcześniej karanemu monterowi Tadeuszowi W. Oskarżony w dniu 17 sierpnia 2004 r. w Zielonej Górze, co najmniej sześciokrotnie uderzył Mariana S. aluminiową rurką od odkurzacza w klatkę piersiową i głowę powodując u pokrzywdzonego rozległe obrażenia ciała w postaci złamań kości czaszki, żeber, pęknięcia i stłuczenia płuc, które to obrażenia spowodowały krwawienie wewnętrzne i w konsekwencji zgon pokrzywdzonego wyniku zachłyśnięcia się krwią. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 18 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 253]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI KRADZIEŻY I USZKODZENIA FIATA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osiemnastolatkom. Oskarżeni w nocy na 19 sierpnia 2004 r. w Krośnie Odrzańskim, po uprzednim wybiciu szyby dostali się do wnętrza samochodu osobowego marki Fiat 126 wartości 2000 zł a następnie pokonując blokadę kierownicy dokonali zaboru w celu przywłaszczenia na szkodę Bolesława G.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 252]

  » Czytaj dalej

 • POBILI I OKRADLI BEZDOMNEGO

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letnim uczniom: Arkadiuszowi C. i Jackowi S. Oskarżeni w nieustalonym dniu i miesiącu 2003 r. w Świebodzinie działając wspólnie i w porozumieniu wraz z dwoma innymi osobami po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności bezdomnego poprzez przytrzymywanie go za ręce i tułów oraz zadawanie ciosów pięściami w twarz i i kijem w plecy, dokonali zaboru portfela z łańcuszkiem, jednego wina i paczki papierosów "Fajranty".

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 251]

  » Czytaj dalej

 • NIEPRAWIDŁOWOŚCI W SPÓŁCE BUDOWLANEJ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu Jackowi G. Oskarżony w okresie od października 2001 r. do lipca 2003 r. pełniąc wysokie stanowisko w spółce LIMEX w Zielonej Górze doprowadził do tego, że na koniec 2002 r. w spółce powstały zobowiązania na łączną kwotę 2 milionów 280 tysięcy złotych a tym samym wystąpił brak majątku na spłatę powstałych długów.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 250]

  » Czytaj dalej

 • ZAPROSZENIE NA KONFERNECJĘ PRASOWĄ

  Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski uprzejmie zaprasza przedstawicieli redakcji na konferencję prasową, która odbędzie się w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, w dniu 8 listopada 2004 r. o godz. 12.00. Konferencja poświęcona będzie zakończeniu modernizacji siedzib prokuratur Rejonowej i Okręgowej.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 249]

  » Czytaj dalej

 • WJECHALI...DO SKLEPU JUBILERSKIEGO

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu pracującemu dorywczo Sebastianowi J. oraz 20 letniemu renciście Damianowi P. Oskarżeni w nocy 27 maja 2004 r. w dwóch niemieckich miejscowościach Garell i Bad Zwischenahn, poprzez uszkodzenie zamka w drzwiach dokonali kradzieży z w łamaniem do samochodu marki Audi a następnie staranowali nim witrynę sklepu jubilerskiego, skąd zabrali zegarki różnych marek wartości 18 tysięcy euro a następnie dokonali kradzieży drugiego samochodu tej samej marki.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 248]

  » Czytaj dalej

 • CENTRUM BIZNESU - ŚLEDZTWO UMORZONE

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze postanowił wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie przestępstwa umorzyć śledztwo w sprawie wyrządzenia spółce z o.o. "Centrum Biznesu" szkody majątkowej w kwocie 1 milion 620 tys. zł poprzez nadużycie uprawnień i nie dopełnienie obowiązków przez osobę, zajmującą się sprawami majątkowymi spółki. Śledztwo dotyczyło również zniszczenia w styczniu 2002 r. w Zielonej Górze dokumentacji księgowej tejże spółki za rok 1999.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 247]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa