Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OSKARŻENI O NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 letniemu dyrektorowi oraz specjaliście od BHP jednej z żarskich firm. Oskarżeni będąc odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i higienę pracy nie dopełnili obowiązków w zakresie nadzoru nad przeprowadzeniem właściwego i pełnego przeszkolenia BHP w stosunku do jednego z pracowników, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, w skutek czego w dniu 7 lipca 2004 r. pracownik ten doznał obrażeń ciała w postaci amputacji lewego przedramienia, które to obrażenia spowodowały u niego trwałe inwalidztwo.

  Dodano dnia: 2004-12-29 [ID : 388]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ ABY ODZYSKAĆ NIE SWÓJ DŁUG

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko 18 letniemu uczniowi. Oskarżony w dniu 7 października 2004 r. w Świebodzinie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, bijąc po twarzy kolegę ze szkoły usiłował doprowadzić do rozporządzenia jego mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 300 zł. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął ze względu na powiadomienie przez pokrzywdzonego organów ścigania. Taka sama sytuacja powtórzyła się 2 tygodnie później.

  Dodano dnia: 2004-12-29 [ID : 387]

  » Czytaj dalej

 • NIEUCZCIWA PRACOWNICA BANKU

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniej kobiecie. Oskarżona w dniach 4 i 5 maja 2004 r. będąc pracownikiem Banku Spółdzielczego w Żaganiu, z góry powziętym zamiarem, dokonała przywłaszczenia środków finansowych wpłacanych przez podatników w kwocie 4950 zł plus odsetki, działając na szkodę tego banku na łączną sumę 5 124 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-29 [ID : 386]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWCA ZBIEGŁ Z MIEJSCA WYPADKU

  Krosno Odrzańskie

  Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek prokuratora zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy tj. do 25 marca 2005 r. w stosunku do mężczyzny, który w nocy z 24 na 25 grudnia 2004 r. na drodze Sieńsk - Witaszkowi gm. Gubin, prowadząc w stanie nietrzeźwości samochód osobowy marki Mercedes, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zderzenia pasażer poniósł śmierć na miejscu a pasażerka doznała ciężkich obrażeń ciała natomiast kierujący pojazdem...uciekł z miejsca wypadku.

  Dodano dnia: 2004-12-28 [ID : 385]

  » Czytaj dalej

 • PROWADZIŁA AUTO MAJĄC 2,7 PROMILA WE KRWI

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 40 letniej kobiecie o wykształceniu wyższym pedagogicznym. Oskarżona w dniu 13 października 2004 r. na drodze nr 12 kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości 2,7 promila alkoholu we krwi. Jak ustalono funkcjonariusze KPP Żary zostali poinformowani o poruszającym się pojeździe od strony Łęknicy, którego kierowca jechał się całą szerokością jezdni.

  Dodano dnia: 2004-12-28 [ID : 384]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNE PRZEKROCZENIE GRANICY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 5 obywatelom Ukrainy w wieku od 31 do 47 lat. Oskarżeni w dniu 9 listopada 2004 r. działając wspólnie i w porozumieniu, wbrew obowiązującym przepisom przekroczyli granicę z Polski do Niemiec w ten sposób, że przeszli rzekę graniczną Nysę Łużycką . Nadto jednego z nich prokurator oskarżył o skontaktowanie się z bezpośrednimi wykonawcami przerzutu, którzy przeprowadzili ich przez rzekę jak również o to, że po przejściu na stronę niemiecką oczekiwał na cudzoziemców celem przetransportowania ich samochodem w głąb Niemiec.

  Dodano dnia: 2004-12-28 [ID : 383]

  » Czytaj dalej

 • UKRADLI 27 STUDZIENEK KANALIZACYJNYCH

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko pięciu w większości karanym mężczyznom w wieku do 30 lat. Prokurator oskarżył ich o dokonanie szeregu przestępstw na terenie powiatu Świebodzin w sierpniu 2004 r. Mężczyźni wspólnie dokonywali kradzieży m.in. pokryw studzienek kanalizacyjnych oraz włazów żeliwnych na szkodę wielu osób i instytucji na łączną kwotę około 13 000 zł oraz włamali się do samochodu osobowego po to, aby użyć go jako środek transportu podczas dokonywanych przestępstw a następnie spalić i porzucić w lesie.

  Dodano dnia: 2004-12-28 [ID : 381]

  » Czytaj dalej

 • OBIECYWAŁ KORZYŚĆ MAJĄTKOWĄ

  Nowa Sól

  Przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli odbędzie się proces przeciwko 24 letniemu spawaczowi. Oskarżony w dniu 6 października 2004 r. w Nowej Soli jechał po drodze publicznej jako kierujący samochodem osobowym marki Fiat 126 będąc w stanie nietrzeźwości 0,71 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a następnie dzień później podczas wykonywanych wobec niego czynności służbowych obiecywał dwóm funkcjonariuszom policji udzielenie korzyści majątkowej w kwocie 800 zł, próbując wręczyć posiadane przy sobie 300 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-27 [ID : 380]

  » Czytaj dalej

 • NIE ZGŁOSIŁ DO ODPRAWY TOWARU ZA 311 TYSIĘCY

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 43 letniemu obywatelowi Białorusi. Oskarżony w dniu 15 czerwca 2003 r. na przejściu granicznym w Olszynie, przekraczając granicę z Niemiec do Polski, jako kierowca samochodu ciężarowego nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku celnego i nie zgłosił do odprawy celnej w procedurze tranzytu towary, w postaci elektronarzędzi ręcznych firmy Bosch w ilości 922 sztuk i wartości około 311 500 zł, przez co naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należności celnych w kwocie około 27 500 zł oraz podatku VAT w kwocie 74 650 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-27 [ID : 379]

  » Czytaj dalej

 • ŁAPÓWKA ZAMIAST MANDATU - AKT OSKARŻENIA

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 36 letniemu funkcjonariuszowi Policji. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 5 sierpnia 2004 r. w Zielonej Górze, przyjął korzyść majątkową w postaci środków czyszczących o wartości około 40 zł w trakcie i w związku z wykonywaniem czynności służbowych - kontroli samochodu w związku z naruszeniem przepisów o ruchu drogowym. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 19 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-12-27 [ID : 378]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa