Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • GROZI IM KARA GRZYWNY DO MILIONA ZŁOTYCH

  Zielona Góra

  Wydział Śledczy PO w Zielonej Górze skierował w dniu dzisiejszym do Sądu Rejonowego w Nowej Soli akt oskarżenia przeciwko 7 osobom w tym sześciu akwizytorom Otwartego Funduszu Emerytalnego Kredyt Banku S.A. Oskarżonym zarzucono popełnienie przestępstw z Ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, w związku z wykonywaniem przez nich czynności akwizycyjnych za pośrednictwem osób nie wpisanych do rejestru osób uprawnionych do wykonywania czynności akwizycyjnych. Oskarżeni oferowali klientom dodatkowe korzyści majątkowe w celu nakłonienia ich do przystąpienia do OFE Kredyt Banku S.A.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 342]

  » Czytaj dalej

 • 19-LATEK ZNISZCZYŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 10 sierpnia 2004 r. w Żarach usiłował dokonać zaboru w celu przywłaszczenia lamp sygnalizacyjno - ostrzegawczych a nadto dokonał ziszczenia sygnalizacji świetlnej usytuowanej na trasie XXX - lecia, które mogło doprowadzić do spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, a tym samym narazić wiele osób na niebezpieczeństwo zagrażające życiu lub zdrowiu.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 341]

  » Czytaj dalej

 • WYDZIAŁ V PRZEJĄŁ SPRAWĘ

  Zielona Góra

  Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przejął do prowadzenia sprawę Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie dotyczącą usiłowania dokonania rozboju w dniu 12 listopada 2004 r. w Rosinie, z użyciem broni, w celu zaboru samochodu marki Mercedes przez czterech mężczyzn w średnim wieku, wobec których zastosowano tymczasowe aresztowanie.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 340]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ NIELETNIEGO ŻEBY UKRAŚĆ TELEFON

  Nowa Sól

  Sad Rejonowy w Nowej Soli na wniosek Prokuratora Rejonowego w dniu wczorajszym zastosował tymczasowe aresztowanie na okres do dnia 6 lutego 2005 r. wobec zatrzymanego w dniu 6 grudnia 2004 r. w godzinach wieczornych 22letniego obywatela Białorusi Andreja S. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu zatrzymania pobił nieletniego chłopca pięściami, szarpał go oraz uderzył głową w jego twarz, po czym próbował mu zabrać telefon komórkowy.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 339]

  » Czytaj dalej

 • LEKARZ ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ PIESZEGO

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach prowadzi śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w miejscowości Olbrachtów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra, jadąc z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym potrącił pieszego, który najprawdopodobniej przechodził wówczas na drugą stronę ulicy.

  Dodano dnia: 2004-12-09 [ID : 338]

  » Czytaj dalej

 • PRAWNIK NACIĄGAŁ BANK

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63 letniemu prawnikowi. Oskarżony w miesiącu maju, lipcu i sierpniu 2003 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kilkakrotnie, w Zielonej Górze i Poznaniu, próbował przedkładając nierzetelne pisemne oświadczenia mające znaczenie dla uzyskania limitu debetowego i udzielenia pakietu "Harmonium Prawnik" doprowadzić pracowników banku BPH PBK S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wobec powyższego procederu naraził bank na szkodę w wysokości 24 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-09 [ID : 337]

  » Czytaj dalej

 • ZORGANIZOWAŁ PRZEMYT DLA 30 OBCOKRAJOWCÓW

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu wcześniej karanemu bezrobotnemu. Oskarżony w marcu 2003 r. w Gubinie zorganizował z mieszkańców okolicznych miejscowości grupę o charakterze przestępczym, mającą na celu organizowanie nielegalnego przekraczania granicy przez cudzoziemców, a następnie do czerwca 2004 r. grupą tą kierował.

  Dodano dnia: 2004-12-09 [ID : 336]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMOCĄ ZMUSZAŁ ŻONĘ DO ZMIANY ZEZNAŃ

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 56 letniemu renciście. Oskarżony w okresie od czerwca do połowy sierpnia 2004 r. w Lubsku i Żarach, działając w krótkich odstępach czasu, kilkakrotnie wywierał wpływ na podejrzaną kobietę (swoją żonę) i zmuszał ją do zmiany wcześniej składanych wyjaśnień. Oskarżony poprzez kopnięcie w twarz naruszył jej nietykalność cielesną, groził zabójstwem a nadto zamknął ją w domu na klucz na okres 4 dni.

  Dodano dnia: 2004-12-09 [ID : 335]

  » Czytaj dalej

 • SKRĘPOWAŁ RĘCE EKSPEDIENTCE

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 8 listopada 2004 r. w jednym z nowosolskich sklepów spożywczych przemocą, przytrzymując za tułów i ręce, wbrew woli pokrzywdzonej ekspedientki dotykał jej narządów płciowych doprowadzając ją tym samym do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2004-12-08 [ID : 334]

  » Czytaj dalej

 • WYŁUDZENIA NA KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom w wieku od 27 do 31 lat. Prokurator zarzucił im, że w okresie sierpnia i września 2003 r. działając wspólnie i w porozumieniu wyłudzali z salonów firmowych różnych operatorów telefonii komórkowych telefony i usługi, jak również sprzęt komputerowy. Oskarżeni przedkładali zaświadczenia na podstawie teoretycznie zarejestrowanych działalności gospodarczych na swoje 2 koleżanki, a następnie po dokonaniu zakupu telefonów w promocji ,najczęściej drogich marek, odsprzedawali je innym osobom. Wobec powyższego procederu jeden z operatorów i pokrzywdzone firmy, z których wyłudzono sprzęt TV i komputerowy poniosły straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-08 [ID : 333]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa