Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • KOLEJNY WYRODNY OJCIEC..

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach nadzoruje śledztwo prowadzone przez Posterunek Policji w Łęknicy w sprawie przeciwko ojcu, który w okresie od 1999 r. do sierpnia 2004 r. w Łęknicy, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wielokrotnie dopuszczał się obcowania płciowego oraz innych czynności seksulanych z małoletnią córką. Mężczyzna dotykał i całował miejsca intymne własnej córki, odbywał z nią stosunki płciowe i oralne.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 357]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻE Z WŁAMANIAMI DO PIWNIC

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzorowała śledztwo w sprawie kradzieży z włamaniami do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, w miesiącu wrześniu, zaistniałych na terenie Szprotawy. W toku postępowania ustalono, iż czynów tych dokonali trzej podejrzani 46 i 20 letni uprzednio karani bezrobotni oraz jeden niekarany 21letni mężczyzna. Łupem podejrzanych padły rowery górskie, jak również inne wartościowe przedmioty. Pomysłodawcą kradzieży z włamaniami był najstarszy z oskarżonych który przekonał pozostałych sprawców co do możliwości zarobku w taki sposób, gdyż miał kupca na rowery. Pokrzywdzeni wycenili łącznie straty na kwotę 2.000 złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-17 [ID : 356]

  » Czytaj dalej

 • BRACIA OSKARŻENI O POBICIE I GROŹBY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom w tym samym wieku - 28 lat. Oskarżeni w nocy z 10 na 11 lipca 2004 r. w okolicy Uradu, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uderzając rękoma i kopiąc po całym ciele pobili 3 mężczyzn a nadto zagrozili pobiciem dwóm kobietom, w celu wywarcia wpływu na ich zeznania, jakie miały złożyć w tej sprawie w KPP w Słubicach.

  Dodano dnia: 2004-12-16 [ID : 355]

  » Czytaj dalej

 • NIE MIAŁ NA UBEZPIECZENIE WIĘC PRZEROBIŁ DATĘ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 27 listopada 2004 r. w Łęknicy, podczas kontroli drogowej posłużył się jako autentycznym uprzednio przerobionym przez siebie dowodem obowiązkowego ubezpieczenia OC na samochód marki BMW.

  Dodano dnia: 2004-12-16 [ID : 354]

  » Czytaj dalej

 • 2 PROMILE WE KRWI I 2 OBUCHY SIEKIERĄ W GŁOWĘ..

  Nowa Sól

  Sąd Rejonowy w Nowej Soli na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec 53 letniego wcześniej karanego bezrobotnego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, iż w dniu 10 grudnia 2004r. w Cisowie gm. Kożuchów, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia ustalonego mężczyzny, wypowiadając w jego kierunku groźby pozbawienia życia, zadał mu uderzenia obuchem siekiery w głowę, w wyniku których spowodował u niego liczne obrażenia ciała. Podejrzany zamierzonego celu na szczęście nie osiągnął z uwagi na obronę i ucieczkę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2004-12-16 [ID : 353]

  » Czytaj dalej

 • AGRESYWNA MŁODZIEŻ..

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzorowała śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 8 listopada 2004 roku w Żaganiu, wymuszenia rozbójniczego na osobie małoletniego chłopca w wieku 15 lat. Oskarżony osiemnastolatek, działając wspólnie i w porozumieniu z piętnastoletnią koleżanką, poprzez wypowiadanie gróźb karalnych doprowadził do tego, że pokrzywdzony małoletni w obawie o swoje życie, przekazał sprawcom przestępstwa swoje mienie w postaci telefonu komórkowego i czapki o łącznej wartości 330 złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-16 [ID : 352]

  » Czytaj dalej

 • MOLESTOWAŁ 9-LETNIĄ PASIERBICĘ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2000 do 2001 r. w Zielonej Górze, w krótkich odstępach czasu, przemocą, w postaci przytrzymywania za obie ręce oraz grożąc pobiciem, wielokrotnie doprowadził małoletnią, ówcześnie 9 letnią dziewczynkę do poddania się czynności seksualnej, w ten sposób, że dotykał ją w okolice jej miejsc intymnych oraz zmuszał do wykonywania takiej czynności, poprzez zmuszanie do dotykania własnych narządów płciowych.

  Dodano dnia: 2004-12-15 [ID : 351]

  » Czytaj dalej

 • PRZYWŁASZCZAŁA PIENIĄDZE Z UTARGU

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 29 kwietnia 2003 r. do 31 maja 2004 r. działając w krótkich odstępach czasu, pełniąc funkcję kierowniczki jednego ze sklepów w Trzebiechowie, przywłaszczyła sobie powierzone pieniądze z utargu, które zobowiązana była wpłacać do kasy przedsiębiorstwa oraz towar z tego sklepu, powodując straty w wysokości około 26 tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-15 [ID : 350]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻ WIDEODOMOFONÓW NA DUŻĄ SKALĘ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 18 do 38 lat. Mężczyźni wcześniej nie byli karani. Oskarżeni w okresie od września 2003 do kwietnia 2004 r. działając wspólnie i w porozumieniu dokonywali kradzieży domofonów, wideodomofonów oraz kamer przemysłowych z bram zamożniejszych domów i przedsiębiorstw w Nowej Soli i okolicach, narażając ich właścicieli na straty o łącznej wartości około kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-15 [ID : 349]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ POLICJANTOM SIEKIERĄ

  Żary. Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 54 letniemu wcześniej karanemu renciście. Oskarżony w dniu 16 września 2004 r. w Lubsku, używając siekiery dopuścił się napaści na funkcjonariuszy Policji podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych oraz grożąc im działał w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej.

  Dodano dnia: 2004-12-14 [ID : 348]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa