Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • GROZIŁ POLICJANTOM SIEKIERĄ

  Żary. Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 54 letniemu wcześniej karanemu renciście. Oskarżony w dniu 16 września 2004 r. w Lubsku, używając siekiery dopuścił się napaści na funkcjonariuszy Policji podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych oraz grożąc im działał w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej.

  Dodano dnia: 2004-12-14 [ID : 348]

  » Czytaj dalej

 • CIĘŻARÓWKA STARANOWAŁA BUSA

  Wschowa

  Prokuratura Rejonowa we Wschowie wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 10 grudnia 2004 r. na drodze nr 324, w miejscowości Dryżyna, wypadku drogowego, w wyniku którego kierujący samochodem ciężarowym m-ki Scania 144 z naczepą, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i podczas podjętego manewru wyprzedzania rowerzysty zjechał na sąsiedni pas ruchu, a następnie zderzył się z jadącym prawidłowo samochodem m-ki VW Bus. Kierujący w/w pojazdem mężczyzna, na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu .

  Dodano dnia: 2004-12-14 [ID : 347]

  » Czytaj dalej

 • CEGŁY I PAPIERY ZAMIAST PODUSZKI POWIETRZNEJ

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu wcześniej karanemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 14 do 17 czerwca 2003 r. w Krośnie Odrzańskim, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić Pawła D. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Oskarżony telefonicznie wprowadził pokrzywdzonego w błąd co do faktu posiadania części samochodowych na sprzedaż i przesłał za pośrednictwem Poczty Polskiej na dres tej osoby paczkę z bezwartościowymi śmieciami, za która oskarżony musiał zapłacić 1080 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-14 [ID : 346]

  » Czytaj dalej

 • KREDYTY BEZ POKRYCIA - JEST AKT OSKARŻENIA

  Zielona Góra

  Wydział VI PO w Zielonej Górze do Spraw Przestępczości Zorganizowanej przy współpracy z CBŚ KGP Wydział w Zielonej Górze po ponad półtorarocznym śledztwie zakończył postępowanie przeciwko byłym przedstawicielom II Oddziału Banku PeKaO S.A z siedzibą w Zielonej Górze i w dniu dzisiejszym skierował do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko byłemu Dyrektorowi, Naczelnikowi Wydziału Kredytów ,Analitykowi ryzyka oraz dwóm obcokrajowcom - Prezesom zarządu spółki zajmującym się działalnością gospodarczą i sprawami majątkowymi spółki. Przedstawiciele Banku dokonali, szeregu przestępstw na szkodę II Oddziału Banku PeKaO S.A. w Zielonej Górze, który poniósł straty o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-13 [ID : 345]

  » Czytaj dalej

 • ZBYT DUŻA PRĘDKOŚĆ I CZOŁOWE ZDERZENIE

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko 56 letniemu renciście. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 10 maja 2002 r. na drodze W 304 Babimost - Podmokłe Wielkie, kierując samochodem osobowym marki Mitsubishi z prędkością niedozwoloną i nie dostosowaną do warunków drogowych, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki Peugeot.

  Dodano dnia: 2004-12-13 [ID : 344]

  » Czytaj dalej

 • DUSIŁ ŻONĘ Z POWODU 50 ZŁ..

  Wschowa

  Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 7 października 2004 r. w swoim miejscu zamieszkania, w celu zmuszenia swojej żony do oddania mu przekazanych jej pieniędzy w kwocie 50 zł , złapał ją za nadgarstki obu rąk, które następnie zaczął jej wykręcać, drugą ręką zaś zaczął dusić kobietę powodując u niej obrażenia ciała.

  Dodano dnia: 2004-12-13 [ID : 343]

  » Czytaj dalej

 • GROZI IM KARA GRZYWNY DO MILIONA ZŁOTYCH

  Zielona Góra

  Wydział Śledczy PO w Zielonej Górze skierował w dniu dzisiejszym do Sądu Rejonowego w Nowej Soli akt oskarżenia przeciwko 7 osobom w tym sześciu akwizytorom Otwartego Funduszu Emerytalnego Kredyt Banku S.A. Oskarżonym zarzucono popełnienie przestępstw z Ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, w związku z wykonywaniem przez nich czynności akwizycyjnych za pośrednictwem osób nie wpisanych do rejestru osób uprawnionych do wykonywania czynności akwizycyjnych. Oskarżeni oferowali klientom dodatkowe korzyści majątkowe w celu nakłonienia ich do przystąpienia do OFE Kredyt Banku S.A.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 342]

  » Czytaj dalej

 • 19-LATEK ZNISZCZYŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 10 sierpnia 2004 r. w Żarach usiłował dokonać zaboru w celu przywłaszczenia lamp sygnalizacyjno - ostrzegawczych a nadto dokonał ziszczenia sygnalizacji świetlnej usytuowanej na trasie XXX - lecia, które mogło doprowadzić do spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, a tym samym narazić wiele osób na niebezpieczeństwo zagrażające życiu lub zdrowiu.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 341]

  » Czytaj dalej

 • WYDZIAŁ V PRZEJĄŁ SPRAWĘ

  Zielona Góra

  Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przejął do prowadzenia sprawę Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie dotyczącą usiłowania dokonania rozboju w dniu 12 listopada 2004 r. w Rosinie, z użyciem broni, w celu zaboru samochodu marki Mercedes przez czterech mężczyzn w średnim wieku, wobec których zastosowano tymczasowe aresztowanie.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 340]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ NIELETNIEGO ŻEBY UKRAŚĆ TELEFON

  Nowa Sól

  Sad Rejonowy w Nowej Soli na wniosek Prokuratora Rejonowego w dniu wczorajszym zastosował tymczasowe aresztowanie na okres do dnia 6 lutego 2005 r. wobec zatrzymanego w dniu 6 grudnia 2004 r. w godzinach wieczornych 22letniego obywatela Białorusi Andreja S. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu zatrzymania pobił nieletniego chłopca pięściami, szarpał go oraz uderzył głową w jego twarz, po czym próbował mu zabrać telefon komórkowy.

  Dodano dnia: 2004-12-10 [ID : 339]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa