Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • WUJEK AŻ STRACH...

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 5 sierpnia 2004 r. w jednej z miejscowości gminy Bobrzany doprowadził małoletnią w wieku 5 lat do poddania się czynnościom seksualnym. Do zdarzenia doszło nad rzeką Bóbr. Oskarżony, który jest wujkiem małoletniej nakazał jej zdjęcie ubrań a następnie dotykał ją po narządach rodnych.

  Dodano dnia: 2004-12-03 [ID : 322]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻENI O POBICIE I KRADZIEŻ ROWERU

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 4 w większości karanym mężczyznom w wieku od 17 do 24 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że 13 sierpnia 2004 r. po uprzednim grożeniu pobiciem i kopaniu w głowę doprowadził do stanu bezbronności Macieja R. a następnie zabrali mu w celu przywłaszczenia rower górski wartości 300 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-02 [ID : 321]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ DZIECKO

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha. Oskarżony w dniu 31 sierpnia 2004 r. w Nowej Soli na ul. Wojska Polskiego naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jako kierujący samochodem marki Renault Laguna, na prostym odcinku drogi, zbliżając się do stojącej z prawej strony grupy dzieci, nie zachował szczególnej ostrożności oraz nie ograniczył prędkości, czym przyczynił się do potrącenia małoletniego Wojciecha M. na skutek czego chłopiec zmarł.

  Dodano dnia: 2004-12-02 [ID : 320]

  » Czytaj dalej

 • NIEUCZCIWY PRACODAWCA

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59 letniemu obywatelowi Rumunii. Oskarżony do października 2002 r. do końca 2004 r. w Żarach, prowadząc działalność gospodarczą naruszył prawa pracowników zatrudnionych w jego przedsiębiorstwie w ten sposób, że nie wywiązywał się z obowiązku wpłacania składek do ZUS a nadto składek na ubezpieczenia zdrowotne, składek ubezpieczeniowych w NFZ, składek na Fundusz Pracy i Gwarantowanych Świadczeń pracowniczych. Łączna suma niezapłaconych składek wyniosła 16 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-02 [ID : 319]

  » Czytaj dalej

 • 5 i 7 LATKA MOLESTOWANE PRZEZ KONKUBENTA BABCI

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w okresie od 1999 roku do maja 2003 roku w Żaganiu, kilkakrotnie doprowadził małoletnie w wieku 7 lat oraz 5 lat do poddania się czynnościom seksualnym. Do popełnienia przestępstwa doszło w domu rodzinnym dziewczynek. Oskarżony miał bowiem dostęp do dzieci, ponieważ pozostaje w konkubinacie z babcią molestowanych dzieci.

  Dodano dnia: 2004-12-02 [ID : 318]

  » Czytaj dalej

 • POŻYCZYŁ I NIE ODDAŁ

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko 35 letniemu Wojciechowi P. Prokurator oskarżył go o to, że w październiku 2002 w Sulechowie przywłaszczył sobie powierzony mu samochód marki Renault a następnie używając tablic rejestracyjnych tego auta próbował nielegalnie przewieźć inny samochód przez granicę.

  Dodano dnia: 2004-12-01 [ID : 317]

  » Czytaj dalej

 • AGRESYWNE NASTOLATKI

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 17latce z Zespołu Szkół Zawodowych w Zielonej Górze i 18latce z Liceum Ogólnokształcącego. Prokurator oskarżył je o to, że w dniu 7 września tego roku w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu pobiły napotkaną na ulicy dziewczynę. Oskarżone poprzez uderzanie pięściami oraz kopanie po całym ciele naraziły pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2004-12-01 [ID : 316]

  » Czytaj dalej

 • PODPALACZ W ARESZCIE

  Krosno Odrzańskie

  Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy w stosunku Tomasza J. Mężczyzna w jednej z miejscowości gminy Gubin w dniu 24 listopada 2004 r. dokonał zniszczenia słomy w ilości 24 ton poprzez umyślne podpalenie zapałkami powodując straty w łącznej wysokości 2 900 zł na szkodę Andrzeja i Jadwigi S.

  Dodano dnia: 2004-12-01 [ID : 315]

  » Czytaj dalej

 • MOLESTOWANIE PODCZAS FORUM PERKUSYJNEGO

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia w nocy z 26/27 sierpnia 2004 roku w Żaganiu szesnastolatki do poddania się czynnościom seksualnym poprzez nadużycie stosunku zależności. Do popełnienia przestępstwa doszło w czasie organizowanego w Żaganiu VI Forum Perkusyjnego, na które przyjechała młodzież z całego kraju, celem uczestnictwa w warsztatach muzycznych. Młodzież znajdowała się pod opieką profesorów, którzy organizowali Forum.

  Dodano dnia: 2004-12-01 [ID : 314]

  » Czytaj dalej

 • REŻYSEROWANA KOLIZJA DROGOWA

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 21 letniemu Pawłowi K. i 23 letniemu Szymonowi K. Prokurator oskarżył ich o to, że działając w realizacji z góry powziętego zamiaru, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia samochodu spowodowali wypadek drogowy na trasie Lubaniec - Surowa, w ten sposób, że zderzyli się celowo: jeden kierując samochodem marki Audi a drugi Fiatem 126.

  Dodano dnia: 2004-11-30 [ID : 313]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa