Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Z głębokim smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pani Bożeny Żyworonek
naszego wieloletniego pracownika
Prokuratury Rejonowej w Żaganiu
Wyrazy żalu i współczucia
Rodzinie i Bliskim
składa
Prokurator Okręgowy  w Zielonej Górze
Prokurator Rejonowy w Żaganiu
wraz z Pracownikami

Aktualności

 • REŻYSEROWANA KOLIZJA DROGOWA

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 21 letniemu Pawłowi K. i 23 letniemu Szymonowi K. Prokurator oskarżył ich o to, że działając w realizacji z góry powziętego zamiaru, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia samochodu spowodowali wypadek drogowy na trasie Lubaniec - Surowa, w ten sposób, że zderzyli się celowo: jeden kierując samochodem marki Audi a drugi Fiatem 126.

  Dodano dnia: 2004-11-30 [ID : 313]

  » Czytaj dalej

 • PIES SKOPANY PRZEZ 18 - LATKA

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu wychowankowi Zakładu Poprawczego w Głogowie. Oskarżony 22 lipca 2004 r. w Kożuchowie znęcał się nad psem rasy mieszaniec kopiąc go po całym ciele, czym spowodował u zwierzęcia liczne obrażenia ciała, które doprowadziły do tego że pies utracił zdolność chodzenia.

  Dodano dnia: 2004-11-30 [ID : 312]

  » Czytaj dalej

 • C.D.SPRAWY STRZELANINY W POZNANIU

  Zielona Góra

  W dniu 25 listopada 2004 r. do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wpłynęła opinia Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, zawierająca odpowiedzi na wszystkie problemy związane z obrażeniami doznanymi przez ofiary strzelaniny na ul. Bałtyckiej w Poznaniu.

  Dodano dnia: 2004-11-29 [ID : 311]

  » Czytaj dalej

 • OKRADALI KOŚCIOŁY PO MSZY ŚWIĘTEJ..

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 18 do 25 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że w okresie od stycznia 2004 r. do maja 2004 r. dokonywali licznych włamań i grabieży kościołów na terenie Sulechowa, skąd wyłamując kraty, wybijając okna i witraże kradli m.in. sprzęt muzyczny, głośniki, mikrofony oraz pieniądze z tacy oraz z puszek "Caritasu", działając tym samym na szkodę rzymskokatolickiej parafii.

  Dodano dnia: 2004-11-29 [ID : 310]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATELKA UKRAINY W ARESZCIE

  Krosno Odrzańskie

  Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec zatrzymanej w dniu 26 listopada 2004 r. obywatelki Ukrainy 53 letniej Lyubovy V. Podejrzana tego samego dnia w rejonie Polanowic gm. Gubin, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi osobami usiłowała przekroczyć wbrew przepisom granicę państwową z Polski do Niemiec.

  Dodano dnia: 2004-11-29 [ID : 309]

  » Czytaj dalej

 • GROŹNY WOŹNY

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko 48 letniemu woźnemu. Oskarżony w dniu 9 czerwca 2004 r. na stołówce jednej ze szkół podstawowych, chwycił ręką za tylną część szyi i podniósł do góry ucznia - Pawła V. powodując u niego obrażenia ciała w postaci stłuczenia kręgosłupa szyjnego, skręcenia szyi oraz naciągnięcia wiązadeł podłużnych kręgosłupa.

  Dodano dnia: 2004-11-29 [ID : 308]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGALNIE WYWOŻONE ZABYTKI

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko małżeństwu z Berlina 44 letniej kobiecie i 45 letniemu mężczyźnie. Oskarżeni 28 maja 2004 r. na przejściu granicznym w Olszynie, wywozili z Polski do Niemiec bez pozwolenia, zabytki w postaci 9 kul armatnich, srebrnego jadu żydowskiego do czytania tory, 2 metalowych skrzynek, 2 kanistrów metalowych na benzynę, skrzynkę drewnianą, i 1 zasobnika na naboje artyleryjskie.

  Dodano dnia: 2004-11-29 [ID : 307]

  » Czytaj dalej

 • NIEBEZPIECZNI KLIENCI TAKSÓWKI..

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 47 letniemu ojcu. i jego 21 letniemu synowi. Prokurator oskarżył ich o to, że w dniu 18 września 2004 r. w Zielonej Górze uprzednio doprowadzając do stanu bezbronności poprzez pobicie pięściami po całym ciele taksówkarza, usiłowali zabrać mu samochód marki VW Passat. Dzięki silnemu oporowi pokrzywdzonego, oskarżeni nie zdołali zabrać mu auta a jedynie dokonali kradzieży na jego szkodę telefonu komórkowego marki Nokia.

  Dodano dnia: 2004-11-26 [ID : 306]

  » Czytaj dalej

 • UKRYTY W CIĘŻARÓWCE WJECHAŁ DO POLSKI

  Krosno Odrzańskie

  Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec zatrzymanego 20 listopada 2004 r. obywatela Uzbekistanu Aleksandra S. Obcokrajowiec podejrzany jest o to, że w nocy z 18 na 19 listopada 2004 r. w bliżej nieustalonym miejscu przekroczył wbrew przepisom granicę państwową z Ukrainy do Polski w ten sposób, że będąc we Lwowie na Ukrainie, ukrył się w samochodzie ciężarowym, którym następnie wjechał na teren Polski.

  Dodano dnia: 2004-11-26 [ID : 305]

  » Czytaj dalej

 • POMÓGŁ ZŁODZIEJOM ENERGII ELEKTRYCZNEJ

  Nowa Sól

  Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli prowadzi śledztwo przeciwko jednemu z pracowników Grupy Energetycznej ENEA S.A. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 17 listopada 2004 r. Borowie Wielkim pełniąc funkcję publiczną jako pracownik w/w firmy, przyjął korzyść majątkową w kwocie 100 złotych od ustalonej kobiety, w zamian za odstąpienie od czynności związanych ujawnieniem nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tym samym mężczyna pomógł sprawcom uniknąć odpowiedzialności karnej. Zrobił to w ten sposób, że podciął przewody elektryczne nielegalnego przyłącza oraz zaniechał sporządzenia stosownej dokumentacji.

  Dodano dnia: 2004-11-26 [ID : 304]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa