Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • SKRĘPOWAŁ RĘCE EKSPEDIENTCE

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 8 listopada 2004 r. w jednym z nowosolskich sklepów spożywczych przemocą, przytrzymując za tułów i ręce, wbrew woli pokrzywdzonej ekspedientki dotykał jej narządów płciowych doprowadzając ją tym samym do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2004-12-08 [ID : 334]

  » Czytaj dalej

 • WYŁUDZENIA NA KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom w wieku od 27 do 31 lat. Prokurator zarzucił im, że w okresie sierpnia i września 2003 r. działając wspólnie i w porozumieniu wyłudzali z salonów firmowych różnych operatorów telefonii komórkowych telefony i usługi, jak również sprzęt komputerowy. Oskarżeni przedkładali zaświadczenia na podstawie teoretycznie zarejestrowanych działalności gospodarczych na swoje 2 koleżanki, a następnie po dokonaniu zakupu telefonów w promocji ,najczęściej drogich marek, odsprzedawali je innym osobom. Wobec powyższego procederu jeden z operatorów i pokrzywdzone firmy, z których wyłudzono sprzęt TV i komputerowy poniosły straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2004-12-08 [ID : 333]

  » Czytaj dalej

 • DIAGNOSTA WYSTAWIŁ FAŁSZYWE ZAŚWIADCZENIE

  Wschowa

  Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu kontrolerowi pojazdów. Oskarżony w dniu 22 września tego roku, jako uprawniony diagnosta na Stacji Kontroli Pojazdów poświadczył nieprawdę wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym samochodu marki Ford - nie dokonując tego badania.

  Dodano dnia: 2004-12-08 [ID : 332]

  » Czytaj dalej

 • PRZEKROCZYŁA UPRAWNIENIA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim akt oskarżenia przeciwko 50 letniej wcześniej karanej kobiecie. Oskarżona w okresie od 11 lipca 2002 r. do 23 lutego 2004 r. w Krośnie Odrzańskim działając w krótkich odstępach czasu, pełniąc funkcję kierownika sekretariatu Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim jako funkcjonariusz publiczny przekroczyła swoje uprawnienia doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osoby składające wnioski o dokonanie wpisów lub wykreśleń z ksiąg wieczystych.

  Dodano dnia: 2004-12-07 [ID : 331]

  » Czytaj dalej

 • I ZNÓW ADWOKAT W KOLIZJI Z PRAWEM..

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu adwokatowi. Prokurator zarzucił mu, że w 1998 r. w Lubsku, wyłudził od mieszkańca tego miasta pieniądze w kwocie 12 000 marek, stanowiących równowartość 22 600 zł, obiecując mu załatwienie w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze sprawy bezterminowego odroczenia wykonania kary 3 lat pozbawienia wolności, orzeczonej wyrokiem tego Sądu z lipca 1994 r.

  Dodano dnia: 2004-12-07 [ID : 330]

  » Czytaj dalej

 • FAŁSZYWY UŻYTKOWNIK

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu wcześniej karanemu mężczyźnie. Oskarżony w dniach 16 - 17 lutego 2004 r. zmienił dane osobowe w koncie użytkownika znanej giełdy internetowej bez jego wiedzy i podszywając się pod niego wielokrotnie wystawiał na aukcjach internetowych oferty sprzedaży karty graficznej. Tym samym wprowadzał w błąd ustalone osoby co do możliwości i zamiaru dostarczenia oferowanego towaru i doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w wysokości 1500 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-07 [ID : 329]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁA W TWARZ I WYRWAŁA TELEFON

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie odrzańskim skierował do sądu akt zdarzenia przeciwko 23 letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 23 października 2004 r. w Gubinie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranego telefonu komórkowego marki Sony o wartości 1000 zł bezpośrednio po zabraniu go Adamowi D. uderzyła pokrzywdzonego otwartą dłonią w twarz, aby uniemożliwić mu odzyskanie telefonu.

  Dodano dnia: 2004-12-06 [ID : 328]

  » Czytaj dalej

 • KRADŁ ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu wcześniej karanemu bezrobotnemu. Oskarżony w okresie od lipca 2004 r. do 21 września 2004 r. w Bytomiu Odrzańskim poprzez wykonanie nielegalnego przyłącza energetycznego dokonywał kradzieży energii elektrycznej działając na szkodę Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bytomiu Odrzańskim.

  Dodano dnia: 2004-12-06 [ID : 327]

  » Czytaj dalej

 • NIEUCZCIWE KASJERKI

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach wszczął śledztwo w sprawie przywłaszczenia powierzonych pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 525 000 zł w okresie od stycznia 2002 r. do 22 października 2004 r. na szkodę Przedsiębiorstwa Komunalnego "Pekom" S.A. w Żarach przez 2 kasjerki oraz starszego referenta do spraw księgowości tej firmy.

  Dodano dnia: 2004-12-06 [ID : 326]

  » Czytaj dalej

 • OKRADŁ GABINET STOMATOLOGICZNY

  Wschowa

  Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w październiku 2004 r. we Wschowie, po uprzednim wybiciu szyby w oknie pomieszczenia socjalnego gabinetu stomatologicznego, dostał się do jego wnętrza, skąd zabrał w celu przywłaszczenia sprzęt medyczny w postaci aparatu do mierzenia ciśnienia, narzędzi do badań diagnostycznych oraz leków stomatologicznych o łącznej wartości około 2 600 zł.

  Dodano dnia: 2004-12-03 [ID : 325]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa