DOKONAŁ KRADZIEŻY SAMOCHODU OSOBOWEGO PRZY UŻYCIU ŚRUBOKRĘTA

Dodano: 2010-03-08

Nowa Sól - Berlin. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że w nocy z 2 na 3 maja 2009r., w woj. lubuskim poprzez włamanie, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia samochodu osobowego o wartości 23 000 złotych oraz przedmiotów znajdujących się w pojeździe. Nadto w dniu 13 lutego ub. r., w Berlinie podrobił dokument kupna - sprzedaży samochodu i następnie posłużył się nim 19 lutego 2009r., Nowej Soli w celu rejestracji tego pojazdu.

Jak ustalono w dniu 13 lutego 2009r., w Berlinie oskarżony kupił samochód osobowy. Na umowie kupna - sprzedaży  tego pojazdu, gdzie jako kupującego wpisano pokrzywdzoną, podpisał się jej pierwszą literą i nazwiskiem, czym podrobił ten dokument. Po przyjeździe do Polski, w dniu 19 lutego 2009r. użył takiego dokumentu w celu rejestracji samochodu. Tym samym wyłudził poświadczenie nieprawdy od Starosty Powiatowego w Nowej Soli poprzez wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego właściciela. 

Nadto w nocy z 2 na 3 maja ub. r. w woj. lubuskim oskarżony włamał się do innego samochodu osobowego i przywłaszczył go wraz z zawartością takich przedmiotów, jak wózek spacerowy o wartości 500 złotych, fotelik samochodowy wartości 200 złotych, butelka koniaku wartości 60 złotych, odzież wartości 300 złotych. 

W toku podjętych czynności ustalono, że mężczyzna pokonał zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą, specjalistycznym urządzeniem i śrubokrętem. Przy użyciu tych przedmiotów unieszkodliwił także stacyjkę samochodu i uruchomił pojazd. 

Dwudziestoczterolatek przyznał się tylko do popełnienia kradzieży z włamaniem. Nie przyznał się do przestępstwa podrobienia umowy i wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Fałszerstwo dokumentu
- Kradzieże samochodów

w Precedensach
- Fałszerstwo dokumentu/ oszustwo/ współukarany czyn uprzedni