ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 86-LETNIEJ KOBIETY PRZECHODZĄCEJ PRZEZ JEZDNIĘ W NIEDOZWOLONYM MIEJSCU
Dodano: 2015-01-12
Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wypadku, do którego doszło w dniu 09.01.2015 r. w Żaganiu - potrąceniu przez 27-letniego kierowcę pieszej - 86-letniej kobiety przechodzącej w niedozwolonym miejscu.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 27-latek kierujący samochodem ciężarowym m-ki Fiat Doblo przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych wynikających z silnego wiatru i opadów deszczu oraz braku oświetlenia ulicy z uwagi na awarię elektryczną potrącił przechodzącą w niedozwolonym miejscu kobietę, która w wyniku odniesionym obrażeń zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Zielonej Górze.
W sprawie niezwłocznie podjęto czynności mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowano ruchem, przeprowadzono czynności dochodzeniowo-śledcze.
Dotychczas wykonano oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdu. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu z wynikiem 0,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a także pobrano krew. Ustalono świadka zdarzenia, kierującego przesłuchano w charakterze świadka.
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
zobacz także:
- Sekcja zwłok -Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. więcej..
- Oględziny miejsca zdarzenia -Oględziny miejsca zdarzenia Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze. więcej..
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 162007612