ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE NAD KONKUBINĄ ORAZ BIŁ PIĘŚCIAMI PO TWARZY

Dodano: 2011-06-30

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia wobec 35-letniego mężczyzny - ojca czworga dzieci, któremu zarzucił, że w okresie od dnia 01 maja 2010 roku do dnia 08 kwietnia 2011 roku w Żaganiu, znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, bił pięściami po twarzy, groził pobiciem, niepokoił swoim zachowaniem, przy czym w dniu 22.07.2010 roku uderzył pokrzywdzoną powodując naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój jej zdrowia na okres poniżej 7 dni.

Jak ustalono oskarżony i jego ofiara żyli w związku faktycznym przez okres około 4 lat. W okresie od 01 maja 2010 roku do dnia 08 kwietnia 2011 roku mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał konkubinę słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, bił ją pięściami po twarzy, groził pobiciem, zmuszał do określonego zachowania.

W związku z awanturami domowymi w miejscu zamieszkania pokrzywdzonej kilkakrotnie interweniowała Policja.

Po awanturze w dniu 22 lipca 2010 roku pokrzywdzona skorzystała z pomocy lekarza. Z opinii biegłego wynika, iż kobieta doznała wówczas obrażeń ciała w postaci podbiegnięć krwawych powiek dolnych obu gałek ocznych, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do zarzucanego czynu, a mianowicie do tego, że podczas jednej z kłótni uderzył pokrzywdzoną, jednocześnie zaprzeczył temu, aby wyzywał konkubinę, czy też groził jej pobiciem, nie szarpał jej, ani nie bił.

Mężczyzna był dotychczas dwukrotnie karany za przestępstwa podobne tj. za przestępstwo z art.207§1kk i art.209§1kk..  

Zgodnie z przepisem Kodeksu karnego za znęcanie się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5./APa