POBILI I SKOPALI ZNAJOMEGO I UKRADLI MU 1000 ZŁOTYCH
Dodano: 2014-10-23
Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 28 i 29 lat, którzy w dniu 27 czerwca 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar, działając wspólnie i w porozumieniu użyli przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez kilkukrotne uderzenie go pięściami w głowę i przewrócenie na ziemię, a następnie kopali go po całym ciele po czym zabrali mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1000 zł.
W toku śledztwa ustalono, że oskarżeni wyżej wymienionego dnia wraz z pokrzywdzonym spożywali wspólnie alkohol za pobliską stodołą. Po wypiciu całej butelki wódki wstał i nagle zaczął uderzać pokrzywdzonego pięścią w twarz i głowę. Zadał łącznie kilka uderzeń. Po czym drugi z oskarżonych również uderzył pokrzywdzonego pieścią w twarz.
Pokrzywdzony upadł na ziemię a z nosa zaczęła lecieć mu krew. Oskarżeni obaj zaczęli go kopać po całym ciele. Pokrzywdzony zasłaniał twarz rękami. Następnie przycisnął pokrzywdzonego kolanem do ziemi i złapał go za ręce, a oskarżony wyciągnął z tylnej kieszeni portfel z pieniędzmi w kwocie 1000 zł.
Mężczyźni zabrali pieniądze i uciekli.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żarach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat./AP
Czytaj więcej:
- w Ciekawie... nie tylko o prawie:
Areszt tymczasowy - Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. Więcej
Rozbój, rabunek, napad rabunkowy
Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Więcej
Menu główne
Nasze strony
Dla pokrzywdzonych
Dla podejrzanych
Inne strony
Licznik odwiedzin: 164616860